Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMEKLİ SANDIĞI PRİM SORGULAMA

Kişiler bağlı oldukları kurumlara emeklilik şartlarını yerine getirerek emekli olabilirler. Emeklilik şartları arasında prim ödemede yer almaktadır. Her kişinin çalışma pozisyonuna almış olduğu maaşa göre ödemesi gereken primler belirlenir. Kişi bu primleri ve diğer emeklilik şartlarını yerine getirerek emekli olabilir. Kişinin ödemiş olduğu primlere göre emekli maaşı belirlenir ve kişi emekli olduğunda bu emekli maaşa bağlanır.

Emekli Sandığı prim sorgulama işleminiz sayesinde de ödenmiş olan primlerinizi veya ödenmeyen primlerinizi görüntüleyebilirsiniz. SGK çatısı altında toplanan diğer kurumların prim sorgulama işlemi hem şifresiz hem de şifre ile yapılırken Emekli Sandığı primi sorgulama işlemi sadece şifre ile yapılabilmektedir. Emekli Sandığı prim sorgulama işleminizi yapacağınız sistemin adı E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi birçok devlet kamu işlemlerinizi yapabileceğiniz güvenli bir sistemdir.

Emekli Sandığı Prim Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı primi sorgulama işlemi için ihtiyacınız olan şey E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifresi sadece sizin adınıza verilen 2 lira gibi bir ücret istenilen bir şifredir. Şifreniz yoksa PTT şubesine giderek şifrenizi alabilir ve Emekli Sandığı prim sorgulama gibi birçok E-Devlet sistemi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Emekli Sandığı primi sorgulama işleminiz için öncelikli olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda resimde de belirtmiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

emeklisandığıprimsorgulama

Kimliğinizi doğrulamak için işleminizde T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

e-devlet

Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra işleminizi sonlandırmak için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Adsız111

Emekli Sandığı primi sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden sizin adınıza verilen E-Devlet şifresi sayesinde tamamlamış bulunmaktasınız. Dilerseniz işleminizi tamamladıktan sonra bilgilendirmek amacı ile aynı sistem üzerinden çıktısını alabilirsiniz.

Emekli Sandığı Prim Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.