Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO SORGULAMA

Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemi de teknolojinin gelişmesi ve internet kullanımının artması ile online olarak yapılabilir hale gelmiştir. İşleminizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemini eskiden iki farklı yoldan yerine getirebiliyorduk. Ancak E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte artık Emekli Sandığı sicil numarası sorgulama işlemini tek bir yoldan E-Devlet sistemi üzerinden yerine getirebilmekteyiz. E-SGM sistemi hizmetten kaldırılmadan önce sistem üzerinden şifresiz olarak birçok sorgulama işlemini yapmaktaydık. Ancak sistemin kapatılması ve ne zaman açılacağı hakkında kesin bir bilgi verilmediği için artık sorgulamalarınızı tek bir sistem üzerinden yerine getirebilmekteyiz. Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemini artık tek bir yoldan yani E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapmak içinse E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet sistemi sahibi değilseniz sistem üzerinden hiçbir şekilde işlem yapamazsınız. E-Devlet şifresine ise size en yakın PTT şubesine giderek sahip olabilirsiniz. Sizde E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı sicil numarası sorgulama işlemin yerine getirmek istiyorsanız bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı sicil numarası sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmesi için öncelikle bir E-Devlet şifreniz olması gereklidir. Eğer bir E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa herhangi bir PTT şubesine nüfuz cüzdanınızla gidip başvurduğunuz takdirde şifreyi alabilirsiniz. Şifreyi aldıktan sonra Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemi için aşağıda vereceğimiz Emekli Sandığı sicil numarası sorgulama adlı linke tıklayınız. Açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.

4C TESCİL

Karşınıza gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı ve öğrenmiş olduğunuz E-Devlet şifrenizi girmeniz istenmektedir.

2

Bütün bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlamış olursunuz.

3

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.