Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMEKLİLİK DURUMU SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekliliğiniz başlatılabilmesi için emeklilik şartlarını sağlamış olmanız gerekmektedir. Emeklilik durumu sorgulama işleminden önce emeklilik gereken şartları paylaşacağız. Emeklilik için şartlar; belirli gün sayısını tamamlamış olmak, belirli yaşı sınırına gelmiş olmak ve prim ödemelerini eksiksiz olarak tamamlamış olmaktır. Emeklilik durum sorgulama işleminden önce emekliliğiniz için bu şartları yerine getirmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Bu yüzden bu şartları sağlanıp sağlanmadığı ve emeklilik bilgilerini kontrol etmek için emeklilik durum sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Emeklilik durum sorgulama işlemini internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işleminiz hakkında SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olanlar için ayrı ayrı   yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

SSK(4A) Emeklilik Durumu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK’ya bağlı olarak çalışan kişilerin emeklilik durumu sorgulama işlemi gerçekleştirebilmesi için yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Emeklilik durumunu sorgulama işlemi için açılan sayfada ilk olarak cinsiyetinizi, doğum tarihinizi ve hizmete başladığınız tarihi giriniz.

K1

Sonrasında sağ tarafta bulunan maluliyet ya da erken yaşlanma gibi durumunuzun olup olmadığını belirtiniz.

K2

Ardından prim ödeme gün sayınız, varsa diğer sandıklara ait gün sayınız ve 3600 günü doldurmuş iseniz tarihini giriniz.

K3

Son yapmanız gereken ise  “Gönder” butonuna tıklamaktır.

K4

Tüm bu adımları doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz durumunda emeklilik durum sorgulama işlemini gerçekleştirmiş ve emekliliğiniz hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

SSK Emeklilik Durumu Sorgulama İşlemi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR(4B) Emeklilik Durumu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR’a bağlı olarak çalışan bireylerin emeklilik durum sorgulama işlemi gerçekleştirebilmesi için yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Emeklilik durumunu sorgulama işlemi için tıkladığınız bağlantı adresinden açılan sayfada ilk olarak emekli türünüzü, cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi giriniz.

B1

Ardından özel durum bilgilerinizi varsa giriniz.

B2

Sonrasında yurtdışı borçlanması ile emekli olmak isteyip istemediğinizi belirtiniz.

B3

Son olarak “Tamam” butonuna tıklayınız.

B4

Maddeler doğrultusunda ilerlediğiniz taktirde emeklilik durum sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir emekliliğiniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

BAĞ-KUR Emeklilik Durumu Sorgulama İşlemi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı(4C) Emeklilik Durumu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışan vatandaşların emeklilik durum sorgulama işlemi gerçekleştirebilmesi için yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Emekli Sandığı çalışanlarının emeklilik durumunu sorgulama işlemi için tıkladığınız bağlantı adresinden açılan sayfada öncelikle doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz.

c1

Daha sonra sandıklara ait hizmete başlama ve bitiş tarihlerinizi girerek “Ekle” butonuna tıklayınız.

c4

Son olarak eklediğiniz bu hizmetleri “Hesapla” seçeneğine tıklayarak hesaplayınız. Emeklilik durum sorgulama işleminizi bu adımları gerçekleştirerek tamamlamış ve emekliliğiniz hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız.

Emekli Sandığı Emeklilik Durumu Sorgulama İşlemi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.