Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Emeklilik İkramiyesi Hesaplama

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık tüm işlemlerinizi, internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirmekteyiz. Bu anlamda Sosyal Güvenlik kurumu’da bizlere online işlem yapabilme imkanı sağlamaktadır.

Sigortalı olarak belirli bir kurumda çalışmakta olan kişiler, çalışmalarının karşılığını almak için emekli olmayı istemekte ve birçok kişi hayatının bu evresini merak etmektedir. Ancak sizlerinde bildiği gibi emekli olabilmeniz için  ise yerine getirilmesi gereken bazı koşulları bulunmaktadır. Sizden istenmekte olan bu koşulları gerçekleştirme durumunda ise emekli olabilme hakkına sahip olmaktasınız. Bu kapsamda şartlar ise; Emekli olabilmeniz için belirlenmiş olan yaş sınırını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ayrıca sizler için belirlenmiş olan prim miktarlarını da düzenli bir şekilde zamanında ödemeniz gerekmektedir. Tüm bunlara ek olarak sigortalı olarak çalışmakta olduğunuz kurumda belirlenmiş olan süre boyunca çalışıyor olmanız da gerekmektedir. Bahsetmiş olduğumuz bu emeklilik şartlarını sağladığınız zaman ise, emekli olmaya hak kazanmış olacaksınız.

Herhangi bir kamu kuruluşunda veya özel sektörde çalışan birçok birey bu koşulları sağladıktan sonra emekli olmayı ve alacak oldukları maaşı heyecan içerisinde beklemektedirler. Gerekli primlerini ödemiş ve yaşını doldurmuş kişiler yıllarca çalışmalarının karşılığını ilk olarak emeklilik ikramiyesi almaktadır. Ancak bu noktada kişilerin maaşları farklı olmasından dolayı aynı zamanda alacak oldukları ikramiye miktarları da farklı olmaktadır. Kişiler emekli olunan tarihten itibaren 3 ay içerisinde emeklilik ikramiyesi almaya hak kazanmaktadır. Kişiler ise bu süreç içerisinde ne kadar emekli maaşı alacaklarını merak etmektedirler.

Ne kadar emeklilik ikramiyesi alacağınızı hesaplamak ise Sosyal Güvenlik Kurumunun bizlere sunmuş olduğu uygulamalar ile internet üzerinden yapılabilmektedir. Ne kadar emeklilik ikramiyesi alacağınız çalıştığınız kuruma göre değişlik göstermektedir. Bu durumda ise önemli nokta sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi bağlı olduğunuz kuruma göre yapmanızdır.

İşlemlerinizi internet üzerinden kolaylıkla yapmanız ile birlikte zamandan büyük oranda tasarruf sağlayarak kurumlara gitmenize gerek kalmamaktadır. Bu yazımızda sizlere emeklilik ikramiyesi hesaplama işlemini nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz.

Emeklilik İkramiyesi Hesaplama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından bizlere sunulmuş olan bu uygulama yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Bu anlamda herhangi bir resmiyet taşımamaktadır. Emeklilik ikramiyesi hesaplama işleminizi yapmak için ise, aşağıda sizlere vermiş olduğumuz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Buna ek olarak Emekli Sandığı ikramiye hesaplamasını da bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak emeklilik ikramiyesi hesaplama işleminizi yapabilmeniz için yazının sonunda sizler için vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Emeklilik ikramiyesi hesaplama için açılan sayfa üzerinden sizden bilgi girişleri yapmanız istenecektir. Bu durumda sadece derece, kademe ve ek gösterge kısımlarını doldurmanız yeterli olacaktır.

Adsız

Emeklilik ikramiyesi hesaplamada dikkat etmeniz gerekenler ise şöyledir;

  • Hizmet sürenizi yıl ve ay olarak girdiğinizden emin olunuz.
  • Bu aşamadan sonra ise, kıdem ve ikramiye yılınızı giriniz.
  • Sağ kısımda yer alan aylık bilgilerinizin girişlerini yapınız. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girdiğinizden emin olunuz.
  • Varsa makam temsil görev göstergenizi de girebilirsiniz ama hesaplama için diğer bilgiler de yeterli olacaktır.
  • Tüm bu işlemlerinizden sonra ise hesapla butonuna tıklayınız. Ardından sayfa üzerinden emekli maaş bilginize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
  • Kendi güvenliğiniz için bilgilerinizi başka kişiler ile paylaşmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Bizlere sunulmuş olan bu online emeklilik ikramiyesi hesaplama sayesinde, bilgilerinize 7 gün 24 saat, istediğiniz zaman ulaşma imkanına sahipsiniz. Emeklilik ikramiyesi hesaplama sayesinde sisteminizde herhangi bir yanlışlık fark ederseniz, anında müdahale etmeniz sağlanmaktadır. Bu ve benzeri özellikleri sayesinde emeklilik ikramiyesi hesaplama ve diğer bilgilerinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Emeklilik İkramiyesi Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.