Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMEKLİLİK ONAYI SORGULAMA

Emeklilik için kişinin iş hayatının sonunda güzel bir şekilde değerlendirebileceği iyi bir fırsattır. Vatandaşların SGK’dan emekli olabilmesi için sağlanması gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar; belirli bir yaşı tamamlamış olmak, belirli bir günü tamamlamış olmak ve belirli sayıda prim gününü tamamlamaktır. Kişiler zamanı geldiğinde emeklilik için başvuruda bulur ve bu başvuru için gerekli belgeler bulunmaktadır. Daha sonrasında evrak takibi yapar. Başvurunun kabulündeki aşamalarda evrak takibi önemli bir işlemdir. Ardından bu adımlardan sonra emeklilik onayı sorgulama işlemi ile emeklilik başvurunuzun ne aşamada olduğu veya başvurunuzun kabul edilip edilmediğini, evraklarınızın hangi aşamadığını kontrol edebilirsiniz. Emeklilik onay sorgulama işlemi internet üzerinden gerçekleştirilebilmesi vatandaşlarımızın kamu kurumlarına gidip vakit kaybetmelerini engellemek ve evraklarla uğraşmaktan kurtarmak amaçlanmaktadır. Emeklilik onayı sorgulama işlemi hakkında yazımızın devamında nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz ve sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Emeklilik Onayı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik onayı sorgulama işlemi online olarak yapılmasıyla kişileri vakit kaybını engellemek ve işlemlerin karmaşıklığa yol açmadan yapılabilmesi hedeflenmiştir. Emeklilik onay sorgulama işlemini ile emeklilik için başvuru işlemleri yaptıktan sonra evraklarınız hakkında detaylı bilgi için gerçekleştirebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantıya tıklayınız. Açılan sayfada “Evrak Kayıt ve Takip Sistemi” seçeneğine tıklayınız.

evrak takibi1

Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve “Kayıt Yılı” bölümünü doldurunuz.

evrak takibi2

Daha sonra bilgileri kontrol edip “EVRAK ARA” butonuna tıklayınız.

Adsız

 

Bu adımları doğru bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde belgenizin ne durumda olduğunu, onaylanıp onaylanmadığını kontrol edebilirsiniz.

Emeklilik Onayı Sorgulama İşlemi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.