Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EMEKLİLİK SORGULAMA

Emeklilik sorgulama işleminiz sayesinde bağlı olduğunuz kurumdan ne zaman emekli olacağını öğrenebilirsiniz. Emeklilik günü sorgulama işlemleri SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumları için üç farklı sistem üzerinden yapılmaktadır. Emekli sorgulama işleminizi dilerseniz E-Devlet sistemi üzerinden de yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden emekli sorgulama işleminizi yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır.

SSK Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK emekli sorgulama işleminiz için ilk olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda cinsiyetinizi ve doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak giriniz.

sskgünsorgulama

Ardından hizmete başlama tarihinizi giriniz. Hizmete başlama tarihinize çıraklık ve stajlık döneminiz dahil değildir. Bu bilgiyi dikkate alarak ilk defa sigortalı olarak işe başladığınız tarihi giriniz.

sskgünsorgulama1

Son olarak SSK prim ödeme gün sayınızı giriniz.

sskgünsorgulama2

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “GÖNDER” butonuna tıklayınız.

sskgünsorgulama3

SSK emekli sorgulama işlemini tamamlamış bulunmaktasınız. Ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

SSK Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR emekli sorgulama işleminiz için öncelikli olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda emeklilik türünüzü tam ve kısmi olarak giriniz. Cinsiyetinizi seçiniz. Doğum tarihinizi giriniz.

bağ-kuremekliliksorgulama

Ardından özel durum bilgileriniz varsa bunları doldurunuz.

bağ-kuremekliliksorgulama1

Son olarak yurtdışı borçlanması ile emekli olmak istiyorsanız ilgili butona tıklayınız.

bağ-kuremekliliksorgulama2

Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “TAMAM” butonuna tıklayınız.

bağ-kuremekliliksorgulama3

BAĞ-KUR emekli sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız, ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı emekli sorgulama işleminiz için gireceğiniz hizmetlerde 18 yaş altı hizmetleriniz dikkate alınmayacaktır. Girdiğiniz hizmet tarihleri çakışıyorsa hizmetlerden birisi dikkate alınmaz. Bu bilgiler doğrultusunda Emekli Sandığı emeklilik zamanı sorgulama işleminiz için yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriniz.

4cemekliliksorgulama

4C’ye yani devredilen Emekli Sandığına hizmetlerinizi, başlangıç ve bitiş tarihlerine uygun olarak giriniz. Hizmetten ayrılıp tekrardan hizmete başlama durumunuz söz konusu ise “EKLE” butonuna tıklayınız. 4C’ye tabi borçlanılan hizmetlerinizi giriniz. 4A’ya yani devredilen SSK’ya, 4B’ye yani devredilen BAĞ-KUR’a ve diğer hizmetleriniz varsa ilgili alandan hizmetlerinizi ekleyiniz. Hizmetten ayrılıp tekrardan hizmete başlama durumunuz söz konusu ise “EKLE” butonuna tıklayınız.

4cemekliliksorgulama1

Emekli Sandığı emekli sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi bir çok devlet kamu hizmetlerini barındıran güvenli bir sistemdir. E-Devlet sistemi sayesinde bir çok hizmetler için kamu kuruluşlarına gitmenize gerek yoktur. İnternet ortamı ile de işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden her üç kurum içinde emekli sorgulama işleminizi yaparken ihtiyacınız olan şey E-Devlet şifresi olacaktır. E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek 2 lira karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet sistemi ile sorgulama işleminiz için yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda resimde sizlerle paylaşmış olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

nezamanemekliolurum

Ardından açılan sekmede T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra emekli sorgulama işleminiz için “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.