Sorgulamalar artık tek çatı altında!

EŞKENAR ÜÇGEN ALAN HESAPLAMA

Bu yazımızda sizlere elinizde olan bir eşkenar üçgen alan hesaplama işlemini nasıl yapacağınızı detaylıca anlatacağız. Yazımızda yer alan eşkenar üçgen alan hesaplama aracını kullanarak elinizde olan eşkenar üçgenin alanını kolaylık ile zaman kaybetmeden hesaplatabilirsiniz. Yazımıza geçmeden önce sizlere üçgen ve eşkenar üçgen kavramlarını detaylıca anlatıp bu geometrik şekillerin özelliklerine değinelim.

Üçgen üç noktanın birleştirilmesi ile oluşturulmuş olan bir geometrik şekildir. Üç noktanın birleştirilmesi için bu noktaların elbette aynı doğrultuda olmaması gerekmektedir. Dolayısı ile üç adet de kenarı olan üçgenin iç açıları toplamı da 180 derecedir. Üçgen çeşitlerinden bahsedecek olursak kenar ve açı durumları da dikkate alındığından üç çeşit üçgenin olduğunu söylememiz yanlış olmaz. İkizkenar üçgen, eşkenar üçgen ve çeşitkenar üçgen olmak üzere çeşitleri olan üçgenin bu sınıflandırılması açıları durumuna göre yapılmıştır. Eşkenar üçgen, bütün açıları eşit derecede yai 60 derece olan üçgen olup tüm kenarları da birbirine eşittir. İkizkenar üçgende ise yalnızca iki kenara ait açı değerleri eşittir. Şimdi sizlere eşkenar üçgenin alanını hesaplamanız için alan hesaplama aracımızı paylaşalım.

[eskenarucgenAlanHesaplamaAraci]

Elinizde bulunan üçgene ait verileri ilgili kısımlara doğru bir şekilde girerek eşkenar üçgen alan hesaplama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.