FİBABANKA IBAN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

FİBABANKA IBAN SORGULAMA

İnternet hayatımızdaki yerini günden güne arttırmaya devam ediyor. İnternet sayesinde yapabildiklerimizi saymamıza olanak yok. Fibabanka internet sayesinde kullanıcılarına büyük hizmet dahilinde internet şubesini açmıştır. Şube üzerinden yürütülen işlemlerin hemen hemen hepsini internet şubesi üzerinden yürütme imkanına sahip olan Fibabanka kullanıcıları bankacılık sektörünün güçlü kollarından olan Fibabanka’nın müşterisi olmaktan gurur duyuyorlar. Bu işlemlerden biri de Fibabanka IBAN sorgulama işlemi. IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) Türkiye Bankalar Birliğinin aldığı karar neticesinde 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren ülkemizde zorunlu hale gelmiştir. IBAN sistemi ile EFT ve havale gibi para akışını hızlı, kolay ve güvenliği sağlamak amaçlanmıştır. IBAN ülkeler arası para gönderiminde de çok kullanılmaktadır. IBAN numarası ülkeler arası da değişiklik göstermektedir. En fazla 36 hane olabilen IBAN numarası bizim ülkemiz sınırları içinde 26 haneden ibarettir. Bu 26 hanenin de kast ettiği bazı anlamlar vardır. İlk 2 hane ülke kodunu temsil etmektedir. Bizim ülkemiz için bu kod TR şeklindedir. Devamında gelen 2 haneli kısım kontrol basamağını temsil eder ve bu kontrol basamağı IBAN doğruluğunu kanıtlamada yardımcı olur. Akabinde gelen 5 haneli bölümde banka kodunuzu içerir. Sonrasında gelen tek haneli bölüm yedek kısımdır bu yedek kısım değiştirilene kadar 0 olarak kabul edilmiştir ve geriye kalan 16 hanelik kısımda banka hesap numaranızı teşkil etmektedir. Yazımızın devamında size Fibabanka IBAN sorgulama işlemini açıklayacağız.

Fibabanka IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

Fibabanka IBAN sorgulama işlemi şubeye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden halledilebilen basit bir işlem haline geldi. Resmi internet sitesi üzerinden olan bu işlem için Finbabanka sizden bir bilgi talep etmektedir. Bu bilgi sadece hesap numaranız olmaktadır. sadece hesap numaranızı yazarak Fibabanka IBAN Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

fıbabanka ıabn

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi IBAN sorgula butonuna tıklayarak ilgili yere hesap numaranızı yazıp Fibabanka IBAN no sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak Fibabanka IBAN no sorgulama işleminizi dakikalar içerisinde halledebilirsiniz.

Fibabanka IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.