Sorgulamalar artık tek çatı altında!

FİRMA ACENTE SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere firma acente sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Günümüzde artık bilgile ulaşmak çok kolay bir hal almaya başlamıştır bu kolaylığı sağlayan en temel faktör internettir. İnternet sayesinde öğrenilmek istenilen artık bize bir tıklama kadar uzak kalmaktadır. Ayrıca internet sahip olmakta günümüzde artık kolaydır telefonlarımızdan bile internete girebildiğimiz dönemde bir bilgiyi öğrenebilmek için uzun kuyruklarda zaman kaybetmek pekte olası bir durum değildir. Bu yüzden ülkemizde kamu kurum ve kuruluşları internetin gelişmesine kayıtsız kalmayarak vatandaşa bu yolla hızlı bir hizmet sunmaktadır. Yeni uygulamaları hayata geçirerek vatandaşın devlet ile olan işlerini hızlandırmaktadır. Sorgulama işlemleri için oluşturulan uygulamalar sayesinde insanlar kolay bir şekilde gerekli bilgiye ulaşmaktalar. Firma acentesi sorgulaması da bu uygulamalardan sadece birisidir. Firma acentesi sorgulama işlemi  E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Birçok sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda firma acentesi sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Firma Acente Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Firma acente sorgulama işlemini devlete ait olan  resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Ardından karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen bilgileri eksiksiz ve tam bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Gerekli yerler doldurulduktan sonra yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ butonuna tıklanmalıdır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra firma acente sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra firma acentesi sorgulama ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Firma Acente Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.