Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Firma Vergi No Sorgulama

Firma vergi no sorgulama işleminizi farklı yollardan öğrenebilmeniz mümkündür. Sizlere yararlı olduğunu düşündüğümüz bu yazıda ise en pratik olan yöntemi detaylı bir şekilde anlatmak için gerekli bilgileri derledik. Eğer sizde kolay bir şekilde firma no sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyor iseniz öncelikle PTT’ ye E-Devlet şifresi almak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Daha sonra size verilen formu doldurup iade etmeniz yeterli olacaktır. Aynı gün içerisinde 2 TL karşılığında alabileceğiniz E-Devlet şifresi sayesinde tüm resmi işlemlerinizi tek bir internet sitesi adresinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemler firma no sorgulama işlemi de dahildir.  Ev vergi no öğrenme , firma vergi no öğrenme ve bunun gibi bir çok işlemin vergi borcunu ödeme işlemlerinizi ilgili belediyenin ilgili biriminin resmi web sitesinden gerçekleştirebilmeniz de olağandır.

Gelişen teknoloji sayesinde bir çok sektörde yapılan yenilikler sizleri artık eskisi gibi kuyruklarda saatlerce bekletmiyor ve işleminizi en kısa süre içerisinde gerçekleştiriyor diyebiliriz. Devletin siz değerli vatandaşlar için 7/24 sağladığı ücretsiz bu hizmetten tüm vatandaşlar yararlanmaktadır. Eğer şahsınıza ait bir firmanız bulunuyor ise her şeye yapılan zamlar gibi bu firmanın vergisine yapılan zamları da takip edebilmek ve bunun ödemesini yapabilmek için  ilk olarak firma vergisi no sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Dört bir yılda bu vergilere yapılan zamların beyannamesini de firma vergisi no işlemi sonucunda öğrendiğiniz vergi numarası ile sorgulayabilirsiniz. Bağlı olduğunuz belediyenin ilgili biriminin veznesinden de öğrenebileceğiniz firma vergi no sorgulama işlemini internet bağlantısı olan akıllı cep telefonlarından ya da bilgisayarlardan da kendiniz öğrenebilirsiniz. Tüm resmi işlemlerin tek çatı altında toplandığı ilgili web sitesine girmelisiniz. Ardından şahsınıza ait olan kimliğinizin ön kısmında yazılan T.C kimlik numarasını ve PTT’ den aldığınız E-devlet şifresini yazarak sistemin sizi tanımasını sağlayabilir ve sisteme giriş yapıp şahsınıza ait olan tüm resmi işlemleri buradan öğrenebilirsiniz. Eğer E-Devlet şifresi almadan bunu gerçekleştirmek istiyor iseniz de internet vergi dairesinin resmi web sitesine giriş yapmanız gerekecektir. Yine 7/24 hizmet veren bu sistem ücretsiz olarak vatandaşlarımıza verilmektedir.  Daha sonra sistemin sizi tanıyabilmesi için bazı bilgilere ihtiyacı olacaktır. Bu bilgileri ise şahsınıza ait olan T.C kimlik numarasının istendiği kısma uygun boşluğa yazıp ve ikamet etmekte olduğunuz il listesinden ili seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise yine ikamet ettiğiniz ile ait olan vergi dairesinin adını da belitmeniz gerekmektedir. Sizden istenilen bu bilgileri uygun boşluklara yazıp doğru olduğundan emin olduğunuz da sorgula butonuna basarak şahsınıza ait olan firma vergi no sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Firma vergi no sorgulama işleminin ardından öğrendiğiniz vergi no sayesinde vergi borcunuzu ve vergiye yapılan zamları takip edebilir online ödeme yapabileceğiniz resmi web sitelerinde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle Firma Vergi No Sorgulama İşlemi

Firma Vergi No Sorgulama işlemi üç yöntem vardır. Bunların en zahmetlisi olanı ise bağlı olduğunuz belediyenin ilgili veznesinden gidip evrak dolaştırdıktan sonra öğreneceğiniz yöntemdir. Fakat diğer yöntemler ise kimseye ihtiyaç duymadan kendi başınıza yapabileceğiniz online işlemlerdir. Firma Vergi No sorgulama işlemini e-devlet şifreniz var ise ilgili web sitesine giriş yaparak T. C kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizi uygun boşluklara doldurduktan sonra yapabilirsiniz.

E-Devlet Firma Vergi No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Gelir İdaresi Başkanlığının web Sitesinden Firma Vergi No Sorgulama Öğrenme

Bir diğeri ise gelir idaresi başkanlığının bağlı olduğu internet vergi dairesini resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra sizden istenilen bilgileri yani T.C kimlik numaranız ikamet ettiğiniz il ve son olarak bu ile bağlı vergi dairesi adını uygun boşluklara doldurduktan sonra sorgula butonuna basınca firma vergi no sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Firma Vergi No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.