Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Garanti Bankası Hesap Sorgulama

Garanti Bankası hesap sorgulama işlemi için yapılması gereken basit işlemler vardır. Bu basit işlemler sonunda Garanti Bankası’na ait hesap bilgilerine ulaşmak mümkündür. Garanti Bankası hesap sorgulama işlemini anlatmadan önce hesap numarası nedir, ne işe yarar, hesap numarası neden önemlidir gibi açıklamalar yapmalıyız.

Hesap Numarası Nedir, Ne İşe Yarar?

Bankada işlem yapmak isteyen her kişinin her banka için ayrı ayrı olmak üzere bir hesap numarası verilmektedir. Bu hesap numarası ilgili bankadan yapılacak her işlem için gerekli bir bilgidir. Hesap numarası olmadan  ne banka alo şubeden / telefon şubesinden ne de internet bankacılığından hiç bir işlem yapamazsınız.

Hesap bakiyenizi öğrenmek için, yurt içi veya yurt dışı para transferi yapmak için, havale işlemleri, EFT işlemleri, fatura ödemeleri gibi işlemler için hesap numarası bilinmelidir.

Birçok insanın birçok bankada birden fazla hesabı olmasına rağmen çok az insan hesap numarasını bir kenara not etmektedir.

Hesap numarası adını verdiğimiz her banka müşterisi için ayrı ayrı rakamların dizilmesi ile elde edilen numara bankada ve bankacılık işlemlerinden yapacağımız her türlü işlem ile işlemler için zorunludur.

Yurt içi veya yurt dışı fark etmeksizin başka birinin banka hesabına para gönderebilmek yada başka bir deyişle para transferi yapabilmek için hesap numarası kullanılır.

Bankacılık işlemlerinin internet üzerinden yönetilmesi ve yönlendirilmesi için de online işlemler menüsüne erişmemiz gerekir. Online işlemler menüsüne erişmek için de hesap numaramızı bilmemiz gerekmektedir.

Garanti Bankası ile çalışıyor ve her türlü bankacılık işlemlerinizi Garanti Bankasından yapıyorsanız Garanti Bankasının ilk hesap açılışında size özel tahsis ettiği hesap numarasını bilmeniz gerekir.

Garanti Bankası Hesap Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası müşterisiyseniz ve işlem yapmak istemenize rağmen hesap numaranızı bilmiyorsanız Garanti Bankası hesap sorgulama gibi bir işlem yapmanız gerekecektir.

Garanti Bankası hesap sorgulama işlemi için bir kaç yöntem mevcuttur.

Garanti Bankası Hesap Sorgulama İşlemi İnternetten Nasıl Yapılıyor?

Garanti Bankası hesap sorgulama işlemini internetinizi kullanarak da yapabilirsiniz. Bunun için Garanti Bankasının resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekir.

Garanti Bankası hesap numarası sorgulama işlemi için buraya tıklayınız!

Yukarıda verilen bağlantıya tıkladıktan sonra ekran sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru girmeniz sonunda size hesap numaranız verilecektir.

Garanti Bankası hesap numarasını kullanmadan kredi kartı numaranız yada Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numaranız (T.C. Kimlik Numaranız) ile online işlemler menüsüne giriş yaptıysanız. Size özel bu ekrandan hesabım kısmına girerek mevduat hesap, vadesiz hesap gibi adlar altında bulunan hesaplarınıza tıklayarak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Hesap Sorgulama İşlemi Telefondan Nasıl yapılıyor?

Garanti Bankası hesap sorgulama işlemi için internet erişiminiz yoksa Garanti Bankası telefon bankacılığı hizmetini kullanarak hesap numaranızı öğrenmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken cep telefonunuzdan ya da sabit telefonunuzdan 444 0 333 numaralı telefonu aramaktır. Verilen numara Garanti Bankası müşteri hizmetlerine aittir. Telefon numarasını aradığınızda sizi otomatik sesli yanıt sistemi karşılayacaktır. Yönergeleri takip etmeniz halinde kısa sürede Garanti Bankası hesap sorgulama işleminizi neticeye ulaştırabilirsiniz.

Sesli yanıt sistemi sizde yapmak istediğiniz işlemi bir kaç cümle ile tarif etmenizi, anlatmanızı isteyecektir. ”Garanti Bankası Hesap Numaramı öğrenmek istiyorum” demeniz halinde sesli yanıt sistemi sizi bir menüye aktaracaktır. Aktarıldığınız menüde size özel olan ve sizden başkasının bilemeyeceği bazı kişisel bilgiler sorulacaktır.

Doğum tarihiniz gün ay ve yıl şeklinde, annenizin kızlık soy adının birinci ve üçüncü harfi, annenizin kızlık soy adının dördüncü ve beşinci harfi gibi sorulara doğru yanıt vermeniz beklenecektir. Bu sorulara doğru yanıt vermeniz durumunda yine sesli yanıt sistemi size hesap numaranızı sesli ve yavaş olarak not alabileceğiniz sürede söyleyecektir.

Garanti Bankası Hesap Sorgulama İşlemi Şubeden Nasıl Yapılıyor?

Garanti Bankası hesap sorgulama işlemini direkt bir Garanti Bankası şubesine giderek de yapabilirsiniz. Hangi şube olduğu çok önemli değildir. Size en yakın Garanti Bankası şubesine gidip, veznede bulunan banka görevlisinden Garanti Bankası hesap sorgulama işlemini yapmanız yeterli olacaktır.

Bazı Garanti Bankası şubelerinde Garanti Bankası hesap sorgulama işlemi bireysel müşteri temsilcileri tarafından yapılmaktadır.

Hali hazırda Garanti Bankası müşterisi olduğunuz için bankaya girdiğinizde sıra numarası almak için numaratörden kredi kartınızı veya Garanti Bankası Hesap Kartınızı geçirerek numara almanız çok uzun süre beklemeden sıranın size gelmesi ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Hesap Numarası mı İBAN Numarası mı?

İBAN numaraları da hesap numaralarını içeren bir rakam kombinasyonudur. Yapacağınız her türlü bankacılık ve para transferi işlemleri için İBAN numarası kullanmanızı tavsiye ederiz çünkü İBAN numarası ile yapılan tüm işlemler daha doğru ve daha güvenlidir.

Yanlış hesap numaraları ile yapılan işlemlerin yanlış olma oranı daha yüksektir. Yanlış olmasının ötesinde paranızın bambaşka bir hesaba transferi söz konusu da olabilir. Bu yanlışlığın düzeltilmesi için bankanızın birçok işlem yaparak hatanın giderilmesi gerekir ki bu işlemler yığını da hatalı işlemin düzeltilmesini geciktirmektedir.

 

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.