Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu

Son yıllarda kredi kartı kullanımları artmıştır. Bankalarda kişinin ihtiyacına uygun krediler üretmektedir. Garanti Bankası da bu bankalardan biridir.Vizyonunu Avrupa’da en iyi banka olmak, misyonunu ise müşterilerine, hissedarlarına, çalışanlarına, topluma ve çevreye kattığı değeri sürekli ve belirgin arttırmak olarak belirlemektedir.Müşterilerine karşı şeffaf, anlaşılır, sorumlu bir yaklaşımla ihtiyaca uygun hizmetleri sunmak ve müşteri deneyimini iyileştirmek, sürdürülebilir büyüme sağlamak Garanti Bankası’nın stratejisidir. Biz de bu yazımızda Garanti Bankası kredi kartı başvuru sonucunu inceleyeceğiz.

Garanti Bankası kredi kartı başvuruları Garanti Bankası  şubelerinden, internet üzerinden başvuru formu ile, kredi kartı başvurusu yapacak kişi Garanti Bankası müşterisi ise veya Garanti Bankası’na ait bir başka karta sahip ise 444 0 333 numarasını arayarak yapılabilmektedir. Başvuru gerçekleştiğinde banka başvuruda bulunan müşterilerini incelemeye almaktadır. (Bu incelemede Garanti Bankası Kredi Kartı almak için başvuran müşterinin kredibilitesi araştırılmaktadır. Eğer kredibilitesi uygun ise yani ödemeleri düzenli ve daha önce yasal bir sorunlu durum oluşmadıysa kredibilite puanı yeterli düzeyde anlamına gelmektedir. Kredibilite uygunsa Garanti Bankası Kredi Kartı başvurusu sonucu olumlu olacaktır.) Başvuru sonucunun olumlu ya da olumsuz olduğuna dair geri dönüş yapmaktadır. Bu geri dönüşlerin belli bir süresi ve inceleme alanı bulunmaktadır. Banka geri dönüş yapmadığında kredi kartı isteminde bulunan kişi Garanti Bankası’nın kendi sitesinden ”Başvuru Takibi” kısmından durumu öğrenebilmektedir.

İkinci durum ise Garanti Bankası şubelerine giderek Bireysel Müşteri Hizmetleri’ne danışmaktır. Bireysel Müşteri Hizmetleri’ne gidildiğinde T.C. kimlik numarası ya da kredi kartı referans numarası üzerinden kredi kartı başvuru sonucu bilgilerine erişim mümkün olmaktadır. Üçüncü durum ise, Garanti Bankası telefon bankacılığıdır. 444 0 333 numaralı telefon ile kredi kartı başvuru sonucu öğrenilebilmektedir. Numara arandığında sesli yanıt sistemi çıkmaktadır. Güvenlik için ses kaydı yapılmakta ve ilk aşamada öğrenmek istenilen bilginin üç kelime ile açıklanması istenilmektedir. (Kart Başvuru Sonucu gibi.) Daha sonra verilen talimatlara uygun işlemler gerçekleştirilerek Başvuru Menüsü kapsamında bilgi alınabilir.

Adrese giriş yapıldığında açılan sayfada yeşil renkte olan ”Anasayfa, Bireysel, KOBİ, Ticari/Kurumsal, Garanti Hakkında, Paragaranti” başlıklarından ”Bireysel” kısmına tıklanmalıdır.

Başlığa tıklandığında açılan sayfada Bireysel başlığının alt kısmında yer alan ”Mevduat ve yatırım, Krediler, Kartlar, Mortgage, Şubesiz, Ödeme, Ürün ve Hizmetler, Sigorta ve Emeklilik, Özel Bankacılık” alt başlıklarından ”Kartlar” kısmı seçilmelidir.

Kartlar alt başlığına tıklandığında sol tarafta çıkacak ek pencerede bir çok seçenek görünmektedir. (Bonus Ailesi, Miles&Smiles Kredi Kartı, American Express Card, Paracard, Bonus Flaş, Money Bonus, Flexi Card, Nakit Çözümler ve Ödeme Kolaylıkları, Kredi Kartlarını Karşılaştır, Garanti Seyahat Hattı, Başvuru Takibi, Kredi Kartı Rehberi, Anında Bilgi Servisi, Ödeme Noktaları)  Bu seçeneklerden ” Başvuru Takibi” seçilmelidir.

Başvuru Takibi’ne tıklandığında açılan sayfada Başvuru Bilgileri istenilmektedir. Başvurulan Ürün (Bonus Card, Miles&Smiles, American Express, Flexi, Money) seçeneklerinden hangisi uygun ise o seçilmelidir.  Form numarası yazılmalı, telefon numarası ve doğum tarihi eksiksiz girilmelidir. İşlem doğrulama kutusunda yer alan harf ve rakamlar yazılarak ”Devam” butonuna basılmalıdır.

Böylece, kredi kartı başvuru sonucu takip edilebilmektedir. Onaylanan, onaylanmayan kredilerle ilgili ayrıntılı bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilmek mümkündür.

Onaylanan krediler, mesaj ve ya e-mail yoluyla bildirilmektedir. Kartların alımı şubeden ya da adrese gönderim yoluyla gerçekleşmektedir. Kullanıcı, kartını aldığında bankamatik ya da şubeden şifre belirleyebilmekte ve anında kartı kullanıma açabilmektedir. Ayrıca internet bankacılığı kullanan müşteriler, kredi kartı bölümündeki aktifliğin olup olmadığını, limitin tanımlanıp tanımlanmadığını görebilmektedir. Kredi kartı aktif edilmiş ise ve limit tanımlanmış ise kredi onaylanmış anlamına gelmektedir.

Garanti Bankası kredi başvuru takibi için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.