Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GASKİ Fatura Ödeme

Bu yazımızda sizlere Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi ya da kısaca adıyla GASKİ hakkındaki işlemlerden bahsedeceğiz. Gaziantep’te yaşayan insanlar, GASKİ kelimesini sıklıkla duyarlar. GASKİ, Gaziantep’te ikamet eden kişilere su akışını sağlayan devlet kurumudur. Gaziantep bünyesinde faaliyet gösteren GASKİ, bireylere su dağıtımını gerçekleştirerek onların su ihtiyaçlarını karşılayan kurumdur. GASKİ, internet üzerinden yaratmış olduğu interaktif uygulamalar sayesinde su faturalarını öğrenmek ya da ödemek isteyen kişilere bu yolla hızlı ve kolay bir hizmet sunmaktadır. Yazımızın içeriğinde verdiğimiz linke tıklayarak GASKİ fatura sorgulama ve GASKİ fatura ödeme işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Gaski Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi, yani GASKİ, Gaziantep’te kişilere su dağıtım işlemini yürüten ve bu akışın düzenli şekilde bireylerin evlerine ve iş yerlerine ulaşmasını sağlayan, bir sorun meydana gelirse onarım işlerini yürüten idaredir.

Günümüzde geliştirilen elektronik sistemler sayesinde birçok işleminizi interneti kullanarak kolayca yerine getirebilir, zamanınızdan tasarruf edebilirsiniz. Geliştirilen bu sistemler çoğaldıkça kullanım alanları genişlemekte ve daha fazla insana hitap edebilir hale getirilmektedir. İnsanların talebinin artması sonucu, bu sayı daha da çok hale gelmektedir. Bu sistemlerin insanların hayatlarını kolaylaştırması sonucu, kişilerin işlemlerini hızlandırmak, devlet kurumlarında meydana gelen kargaşanın önüne geçmek için devlet kurumları da bu yeni internet tabanlı uygulamaları geliştirmiştir. GASKİ, bu geliştirilen sistemlerin kullanımı yönünden bizim için iyi bir örnek durumundadır. Yazımızın devamında hangi seçenekleri kullanarak GASKİ borç ödeme işlemini nasıl gerçekleştirebilirsiniz buna değineceğiz.

İnterneti kullanarak kolayca GASKİ fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnteraktif seçenekler dışında diğer seçeneklerle de GASKİ borç ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. GASKİ borç ödeme işlemleri internet üzerinden ya da fatura ödeme merkezleri kullanılarak yapılabilir.

İnteraktif Uygulamalar ile GASKİ Fatura Ödeme

Gaziantep’te ikamet eden bireyler, evlerinde ya da iş yerlerinde kullanmış oldukları su miktarları ile elde edilen su faturaları birkaç yol kullanılarak ödenebilmektedir. Bu işlemlerden ilki, interaktif ortam sistemlerini kullanarak ödemedir. Bunun için öncelikle, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi yani GASKİ’nin internet sitesine girmeli ve sitede gerekli sorgulamaları yapabilmek için istenen bilgileri doğru olarak girmeniz gerekecektir. Yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayarak GASKİ internet sitesine ulaşabilirsiniz. Bu siteye ulaşarak, GASKİ’nin oluşturmuş olduğu ve su faturası elde eden insanların sahip oldukları kişisel bilgileri kullanarak internet sitesi üzerinden GASKİ su faturası borcunu öğrenebilirler ya da GASKİ fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirler. GASKİ’nin sitesine ulaştıktan sonra sağ üstte yer alan ‘online ödeme’ seçeneğine tıklayarak yeni bir siteye ulaşılabilir.

5

Bu site yukarıdaki görüntüdeki gibidir. Burada su borç ödeme işlemi ile önceden yapılmış olan su fatura ödeme işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz. GASKİ borç ödeme işlemi için su borç ödeme seçeneğini seçmelisiniz. Ardından bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler, Sicil No, Vergi No, T.C. Kimlik No ya da sahip olduğunuz aboneliğin numarasıdır. Bunlardan birini doğru şekilde girerek GASKİ borç ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4

GASKİ Fatura Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Fatura Ödeme Noktaları ile Gaski Fatura Ödeme

GASKİ fatura ödeme işleminizi ikinci bir seçenek olarak fatura ödeme noktalarını kullanarak da yerine getirebilirsiniz. GASKİ Genel Müdürlüğü’nde bulunan tahsilat veznelerine gidebilir ve GASKİ borç ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu seçenek de, ilk seçenek gibi oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak ilk seçenekten biraz daha uğraştırıcı bir yöntemdir.

GASKİ tahsilat veznelerini kullanarak nakit olarak GASKİ fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fatura Ödeme Noktaları ile Gaski Fatura Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.