Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GİB CEZA SORGULAMA

Bu yazımızda sizlerle GİB ceza sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. İnternetin günden güne kullanımının artması ile birlikte bu platformda yapabileceğimiz işlerin sayısı giderek artmaktadır. Ayrıca artık interneti kullanmakta çok kolay bir hal almıştır akıllı telefonlarla bile işlemlerimizi bilgisayar başına geçmeden yapabiliyoruz. Bu gelişime ayak uydurmak için kamu kurum ve kuruluşları da yeni uygulamaları hayatımıza geçirmiştir. Böylelikle vatandaşa en hizmeti sunmayı amaçlamıştır ve insanlarda bu uygulamalar sayesinde tek tık ile işlemlerini kısa bir sürede yapabilmektedir. Bunun sonucunda insanlar dairelere gitmeden, sıra beklemek ve evrak işleri ile uğraşarak zaman kaybetmiyorlar. GİB ceza sorgulama işlemi de internet üzerinden yapılan sorgulama işlemlerinden birisidir. Yapacak olduğunuz birkaç basit adım ile sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için herhangi bir şifreye gerek yoktur. Yazımızın devamında size verecek olduğumuz adımları takip ederek rahatlıkla sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

GİB Ceza Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemi gelir idaresi başkanlığının resmi internet sayfasından yapılmaktadır. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda bizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmemiz gerekmektedir. İlk olarak T.C. kimlik numaramızı ve nüfus cüzdanı seri numarasını girmemiz gerekmektedir.

Adsız

Ardından yapılması gereken annenizinbabanızıneşinizinçocuğunuzun TC kimlik numarasını veya annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harflerinizi girmeniz gerekmektedir.

Adsız

Daha sonra harf ve sayılardan oluşan güvenlik kodu girilmelidir.Bu kodu girerken harfler resimde görüldüğü gibi büyük harfle yazılmalıdır.

Adsız

Son olarak yapılması gereken ise ‘tamam’ butonuna tıklamaktır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgilerin adım adım takip edilmesi durumunda, tüm gerçekleştirilen işlemlerin ardından GİB ceza sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ceza ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

GİB Ceza Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.