GÜZERGAH SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

GÜZERGAH SORGULAMA

İnternetin artık hemen her evde kullanılmaya başlaması ile birlikte birçok kurum ve kuruluş internet üzerinden de hizmet vermeye başlamıştır. Birçok sorgulama işlemimizi de artık internet üzerinden yapabiliyoruz. E-Devlet sistemi internet üzerinden hizmet veren devlet kurum ve kuruluşlarını da tek bir site üzerinde toplamaktadır. E-Devlet sisteminde 22 kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bu kurum ve kuruluşları ile ilgili sorgulamalarınızı E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. Bunu için yapmanız gereken E-Devlet şifresi almaktır. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında alabilirsiniz. Bu şifre ile E-Devlet üzerindeki kurumlarla ilgili sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. E-Devlet bünyesinde hizmet veren kurumlardan bir tanesi de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığıdır. Buradan güzergah sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazının devamında bu işlemi nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız.

Güzergah Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamak olacaktır. Linke tıkladığınız da açılacak olan sayfada sizden kimliğinizi doğrulamanız istenecektir. Kimlik doğrulama işlemi için kimliğimi şimdi doğrula adlı butona tıklayınız.

cc

Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Bu bilgileri doğru bir şekilde girerek kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Ardından son işlem olarak yapmanız gereken ise sisteme giriş yap adlı butona tıklamak olacaktır. Bu şekilde güzergah sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

xx

Güzergah Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.