Sorgulamalar artık tek çatı altında!

Halkbank Kart Başvurusu

1933 yılında çıkartılan 2284 sayılı Halk Bankası ve Halk Sandıkları kanunu ile Türkiye Halk Bankası’nın kuruluş süreci başlamaktadır. 1938 ve 1950 yıllarında finansman Halk Sandıkları iken 1950 yılı sonrasında doğrudan şube açma ve kredi kullandırma yetkisini Türkiye Halk Bankası üstlenmektedir. İlerleyen süreçlerde Türkiye Öğretmenler Bankası T.A.Ş. (1992 yılında), Sümerbank (1993 yılında), Etibank (1998 yılında) Türk Halk Bankası’na devredilmiştir. Ardından 4603 sayılı ”Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketi, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, ve Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi Hakkında Kanun” ile kamu bankaları Anonim Şirket statüsüne kavuşmaktadır. Hedeflerine ulaşmak amacı ile bankanın faaliyetleri:

 • Pazarlama
 • Şube Dışı Kar Merkezleri
 • Destek Hizmetleri
 • Mali Kontrol ve Risk Yönetimi
 • Krediler olmak üzere beş başlık altında toplanmaktadır.

Biz de bu yazımızda Halkbank Kart Başvurusu konusundan bahsedeceğiz.

Halkbank’ın vizyonu şöyledir: Evrensel bankacılığın gerekliliklerini yerine getirmek ve bireysel hizmetlerde de güçlü yapıda olmak olan bir banka olmak, misyonu tüm bankacılık hizmetlerini etkin şekilde yerine getirirken sosyal sorumluluk ve yüksek görev bilinciyle sürdürmek olan Halk Bankası’nın kredi kartı markası ”Paraf” olarak belirlenmiş olmaktadır. Paraf ismi dışında var olan bir kredi kartı yoktur. Paraf kart müşterinin ihtiyaçları ve mevcut durumları ile ilişkili olarak çeşitlenmektedir. Bunlar;

 • Paraf Kart
 • Paraf Gold
 • Paraf Platinum
 • Paraf Business
 • Parafly
 • Parafly Platinum
 • Paraf Sanal Kart’tır.

”Halk Bank kredi kartları ile ödeme yaparak paranızı biriktirebilirsiniz” sloganı ile yola çıkan Halk Bank, Visa Gold, Master Card Standart, Visa Classic ve Mastercard Paypass kartları ile müşterilerin bonus programına dahil olmasını sağlamaktadır. Ayrıca Master Card Pay Pass ile alışveriş yapmanın kolaylığını, Pin kullanmadan, imza gerekmeden ve  ödemenin onaylanması gerekmeden alışveriş keyfi sunmaktadır. Kredi kartlarının avantajları ise; bonus puan toplama ve kullanma, Halk Bank ortakları olan belirli satıcılarda indirimli alışveriş ve taksit imkanı, toplam borcun %5’ini artı faiz ve ücretleri taksitlerle ödeme imkanı olarak sıralanabilmektedir.

Halkbank kredi kartlarına başvurmak için birden fazla seçenek mevcuttur. İlk seçenek olarak Halk Bankası sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmaktır.  Form doldurulup en yakın şubedeki yetkiliye ulaştırıldığında kredi kartı başvurusu işleme alınmış olacaktır.

Ana sayfadan müşteri hizmetleri kısmına tıklanmalıdır.

Sol köşede sıralanan başlıklardan Başvurular/Formlar kısmı seçilmelidir.

Başvurular/ Formlar kısmındaki Ürün ve Hizmet Başvuruları ve Formlar, Başvuru Formları, İşlem Formları seçeneklerinden ”Başvuru Formları” kısmının altındaki ”Bireysel Kredi Başvuru Formu” na tıklanılması gerekmektedir. Tıklandığında form açılmaktadır.

Ayrıca Halk Bankası sitesine girildiğinde ana sayfa da bulunan Hızlı Başvuru kısmından da form doldurulabilmektedir. Hızlı Başvuru kısmına tıklandığında hemen altında belirecek olan kredi, kredili mevduat hesabı, kredi kartı başlıklarından ”Kredi Kartı” kısmı seçilmelidir. Kredi Kartı kısmı seçildiğinde form açılmaktadır. Formda yer alan bilgiler eksiksiz tamamlanmalı ve ”Gönder” butonuna basılmalıdır.

İkinci yol olarak 444 0 400 numaralı Halk Bankası Telefon Bankacılığını kullanarak başvuruda bulunulabilmektedir.

Üçüncü seçenek Halk Bankası şubelerine giderek yapılan kredi kartı başvurusu olarak değerlendirilebilmektedir. Şubeye başvurulduğunda yetkili müşterinin kredibilitesini kontrol etmekle yükümlüdür. Müşteri kredibilitesi uygun ise gerekli evraklar doldurulacaktır. Hem işveren hem de kullanıcı tarafından doldurulması gereken Kredi Kartı Başvuru Formu bulunmaktadır. Ayrıca son üç aylık hesap ekstresi, nüfus cüzdanı fotokopisi, otomatik ödeme talimatı, özel şirketler için gereken işveren tarafından tasdiklenmiş M1/M2 formu gerekli evraklar arasında sıralanabilmektedir.

Yeni kart hazırlanma prosedüründe müşterinin seçeceği kartın ulaşması iki iş günü olarak belirtilmektedir. Müşteri bu süreçte SMS yoluyla bilgilendirilmektedir. Bilgilendirilmediği durumlarda ise Halkbank kredi kartı başvurusu yapan müşteri kendisine en yakında bulunan şubeden ya da Halkbank telefon bankacılığı ile kredinin durumu hakkında bilgi alabilmektedir.

Halkbank Kredi Kartı Başvuru formuna ulaşmak için TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.