Sorgulamalar artık tek çatı altında!

HAYAT SİGORTASI SORGULAMA

Kişiler yaşamı boyunca sağlık durumları ya da başka dış etkenler sebebiyle çıkabilecek herhangi bir probleme karşı önlemlerini almak ister. Yaşamımızın değerli olması ile birlikte bunu koruma altına almak için belirli çabalar gösteririz ve bunu sağlayabilmek için çözüm yolları ararız. Bu çözüm yollarından biri olan hayat sigortası kişilerin düzenleme yaptığı zaman içerisinde belirli bedel karşılığında hayatlarının güvenceye almak için işlemini yaptığı bir sigorta türüdür. Hayat sigortası sorgulama işlemi de işlem yapılan bu güvence türünün sorgulanması, yürütülen işlemlerin kontrolü gibi pek çok işlemi gerçekleştirebilmeniz için hizmetinize sunulan bir uygulamadır. Hayat sigortasını sorgulama işleminden önce hayat sigortasında, sigorta yaptıracağınız kurumda kurumun hazırladığı poliçe adı altında istenen miktar ödenir sonrasında ise bir takvim yılı içinde karşılaşılma olasılığı bulunan ölüm veya sakatlık gibi oluşabilecek talihsiz durumlarda yaşanacak maddi kayıp sigortanızı yapan şirket tarafından karşılanır. Hayat sigortası kapsamında olan kişinin sigortalı olduğu zaman diliminde başına gelen kaza ya da hastalık gibi durumlar sebebiyle sakat kalması durumunda sigorta başlatılırken poliçede belirtilen miktarın ödemesi kişinin kendisine eğer ki sigortalı kişi vefat etmiş ise ailesine poliçede belirtilen miktar ödenir. Yazımızın devamında hayat sigortasını sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda detaylı bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Hayat Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden hayat sigortası sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda vereceğimiz bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan sayfada ilk olarak sigortalı olan kişinin kimlik tipini seçmesi ve ardından kimlik numarasını girmesi istenmektedir.

hayat1

Ardından “Kimlik Bilgileri” kısmına doğum tarihinizi, aile sıra numaranız ve cilt numaranızı girmeniz istenmektedir.

hayat2

Sonrasında güvenlik doğrulaması için resimdeki karakterleri giriniz.

hayat3

Son olarak bilgilerinizi kontrol edip “Ara” butonuna tıklayınız.

hayat4

Hayat sigortasını sorgulama işleminiz bu adımları uyguladığınız taktirde tamamlanmış olur.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Üzerinden Hayat Sigortası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Hayat Sigortası Sorgulama İşlemi Nasıl yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden hayat sigortası sorgulama işlemini yapabilmek için tüm E-Devlet sistemi ile yapılan işlemlerde olduğu gibi ilk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa almak için en yakın PTT şubesine gidip kimliğiniz ile birlikte başvuru yapmanız durumunuzda bu başvuru sonucunda 2 TL gibi bir ücret ödeyerek E-Devlet şifrenizi edinebilirsiniz. E-Devlet şifresini temin ettikten sonra yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. hayat sigortasını sorgulama işlemi için açılan sayfada önce “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

E-DEVLET HAYAT SİGORTASI

Ardından T.C kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz.

işgöremezlik ödeme2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

işgöremezlik ödeme3

Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde hayat sigortası sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Hayat Sigortası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.