Sorgulamalar artık tek çatı altında!

HIZ CEZASI SORGULAMA

Trafik kontrolleri hem sürücülerin hem de yayaların can ve mal güvenliği için ve toplum içinde düzenin sağlanması için gerekli durumlardır. Trafik kontrolünün sağlandığı bir durumda radarlardır. Yolun durumuna göre belirlenen hız sınırını aşan araçların tespiti gibi durumlarda devrededir. Hareket halinde iken yazılan cezaları öğrenebilmek için vatandaşların hizmetine sunulan hız cezası sorgulama işlemini kullanmanız gerekmektedir. Hız cezasını sorgulama işlemi internet üzerinden anında gerçekleştirilebilmektedir. İki farklı yöntem ile araç plakasına ait sistem de bulunan trafik cezası veya hız sınırına uymama diğer bir adıyla radara yakalanma cezası bulunup bulunmadığının sorgulamasını yapabilirsiniz. Sorgulama işleminizi EGM sitesi üzerinden ya da Gelir İdaresi Başkanlığı sitesi üzerinden tercihinize göre gerçekleştirebilme imkanınız bulunmaktadır. Yazımızın devamında hız cezasını sorgulama işlemi ile ilgili her iki yöntem ile ilgili ne yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşacağız.

EGM Sitesi Üzerinden Hız Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

EGM sitesi üzerinden gerçekleştirebileceğiniz hız cezası sorgulama işlemi hiçbir şifreye ihtiyacınız yoktur. EGM sitesi üzerinden sorgulama işlemi yapabilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Sorgulama işlemi için açılan sayfa öncelikle isim ve soyisminizi ilgili boşluklara giriniz. Ardından T.C. kimlik numaranızı ilgili boşluğa giriniz. Sonrasında doğum yılınızı giriniz. Son olarak bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Doğrula” butonu tıklayınız. Sizler için paylaşmış olduğunuz bu adımları uyguladıktan sonra EGM sitesi üzerinden hız cezasını sorgulama işlemi gerçekleştirmiş olup gerekli olan bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

12

EGM Sitesi Üzerinden Hız Cezası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

GİB Sitesi Üzerinden Hız Cezası sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hız cezası sorgulama işleminizi Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama işlemi için öncelikle yazımızın sonunda sizlerle paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. Gelen sayfa üzerinden aracınızın plaka bilgisini giriniz ve özel plakaya durumunuzu ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ olarak işaretleyiniz. Ardından T.C. kimlik numaranızı veya vergi kimlik numaranızı giriniz. Sonrasında sizden istenmekte olan tescil tarihini de giriniz. Sayfada kırmızı olarak yazılmış bilgilendirme satırlarını okumanızı önemle rica ederiz. Bu kısma muhakkak göz atınız. Son olarak bilgilerinizin doğruluğundan emin olup “Tamam” butonuna tıklayınız. Tüm bu adımları uyguladığınız taktirde hız cezasını sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

12

GİB Sitesi Üzerinden Hız Cezası Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.