Sorgulamalar artık tek çatı altında!

HP GARANTİ SORGULAMA

Sahip olduğunuz ürün ister masaüstü bilgisayar olsun, ister dizüstü bilgisayar olsun garanti çok önemlidir. Çünkü düşünüldüğünde bazı ürünler diğerlerine göre daha dayanıklı bir görüntü oluştursa da aslında hepsinin bozulma ya da hasara uğrama ihtimali yüksektir. Elinizde taşıdığınız tabletinizi ufak bir yükseklikten düşürmeniz yüksek teknik servis bedellerine mal olabilir ya da diğer elektronik aletleriniz için ufak bir darbe bozulmasına sebebiyet verebilir. Çünkü elektronik aletlerin hassas yapıları bu tarz aksiliklere karşı çok da sağlam yapılamamaktadır. Bunun için garanti elektronik alet sektöründe çok önemli bir artıdır hatta artık olmazsa olmazdır diyebiliriz. Tabi ki sadece garanti olması yeterli değil, sizin de bu garantinin koşullarını iyi bilmeniz ve ara ara da olsa bir sorun çıkmadan ürününüzün hala garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. HP markası da bunun için kendi sitesinde bir sistem geliştirmiştir ve bu şekilde ürününüzün garanti süresini internet üzerinden zahmetsizce öğrenebilirsiniz. HP garanti sorgulama işlemi için öncelikle ürününüzün seri numarasını ve ürün numarasını bilmeniz gerekmektedir. Bu numaraları genellikle ürünün üzerinde bulabilirsiniz. Laptop veya netbook gibi ürünlerin altındaki etiket üzerinde, tablet gibi daha küçük cihazlarda ise çerçevede bu numaraları görebilirsiniz.

HP Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ürünün üzerindeki etiketten aşağıdaki örnek resimde olduğu gibi seri numarası ve ürün numarası gibi bilgileri edindikten sonra HP garanti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için HP garanti sorgulama işleminin yapılabildiği ve HP markasının kendine ait bir sisteminin bulunduğu internet sitesinin bağlantısını aşağıda bulabilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda karşınıza çıkacak seçeneklerden Otomatik Ürün Algılama Ve Garanti Denetimi opsiyonunu kullanmak isterseniz sadece Algılamayı Başlat butonuna basmanız yeterli olacaktır.

hp garanti sorgulama

Ya da diğer bir seçenek olan Manuel Garanti Denetimi sistemini seçebilir ve HP garanti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Eğer Manuel Garanti Denetimi seçeneğini seçtiyseniz ürünün üzerindeki etiketten okuduğunuz seri numarası ve ürün numarası gibi bilgilere ihtiyacınız vardır. Bunları resimde gösterilen gerekli kutucukların içine yazmanız ve ülke seçimini uygun şekilde yapmanız gerekmektedir. Ardından gönder butonuna bastığınızda gerekli bilgiler ekranınızda olacaktır.

hp garanti sorgulama

HP Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.