Sorgulamalar artık tek çatı altında!

HTC GARANTİ SORGULAMA

Kullandığımız her elektronik alet için satın alırken baktığımız temel bazı özellikler vardır. Mesela fonksiyonelliği, işletim sistemi bunlardan bazılarıdır. Ama genel olarak baktığımızda oldukça yüksek fiyatlarla aldığımız bu ürünlerin uzun kullanıma uygun olması en önemlilerindendir. Sağlam yapılı, kırılmaya, düşmeye, çarpmaya karşı dayanıklı cihazlar piayasada önemli bir yer kaplar. Çünkü artık herkes daha bilinçli elektronik alışverişi yapmaya başlamıştır, bu nedenle insanlar bir ürünü satın alırken iyice düşünüp, tartıp hareket ederler. Bu konuda firmalar artık en dayanıklı telefonu üretme yarışında birbirlerinin sınırlarını zorlamaktalar.

Baktığımızda artık su altında bile çalışan, birçok darbeyi karşılayan çok sağlam akıllı telefonlar üretilmeye başladı. Bu önemli pazarlama yarışında, HTC markası da kendi tarzını göstermekten çekinmiyor. Dayanıklılığı ile göze çarpan HTC markasının son çıkardığı model akıllı telefonları, en çok tercih edilen ürünler listesinde üst sıralarda sağlam bir yer edinmiş durumda desek abartmış olmayız. Ama bu tarz elektronik ürünlerin dayanıklılığı test edilmeye pek gelmez. Evet, ufak tefek dikkatsizliklerde hemen hasara uğramayacak olsa bile, üretici firma hatası gibi konular hala ortaya çıkabilecek durumlardandır. Bu sebepten dolayı satın aldığımız ürünlerin garantilerine büyük önem vermeliyiz. Cihazınızın başına bir şey gelmemiş olsa bile garanti kapsamında olup, olmadığını ya da garantinizin ne zaman biteceğini öğrenmek faydalı olabilir. HTC marka ürününüz için garanti sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız bu yazımızdan nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

HTC Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle HTC garanti sorgulama işlemini yapmak için bilmeniz gereken birkaç husus vardır. Ürünü nereden satın aldığınız ve bu satın aldığınız yerden alınan cihazların hangi firmanın garantisi kapsamında bulunduğu gibi. HTC ürünleri genellikle KVK garantisi kapsamındadır. Bu durumda aşağıda bulabileceğiniz bağlantıdan KVK’nın HTC garanti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. HTC garanti sorgulama işlemi için cihazınızın IMEI numarası adı verilen, her cihaza ayrı olarak atanmış özel seri numarasını bilmeniz gerekmektedir. Bunu cep telefonları için *#06# karakterlerini telefonunuzun arama yapılan bölümünden tuşlayarak ya da ayarlar menüsünden genel ayarlar ve hakkında kısmından ulaşabilirsiniz. Yeni model telefonlarda genellikle bu kod cihazın arka yüzeyinden veya arka kapağı çıkarılabiliyorsa batarya üzerinden okunabilir. Diğer ürünler için ise cihazın dışında bulunan bir etiketin üzerinden öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıda açılan KVK sayfasında HTC garanti sorgulama işlemini yapabilmek için bu kodu IMEI NO yazan bölümün altındaki kutucuğa yazmalısınız, ardından ARA butonuna tıkladığınızda garanti ile ilgili gerekli bilgilere ulaştığınızı göreceksiniz. Eğer ürün KVK garantisi kapsamında değil ise, HTC garanti sorgulama işlemi için 0 216 458 97 97 – 0 850 221 00 47 numaralarından ulaşabileceğiniz Teleservice firmasını kullanabilirsiniz.

kvk garanti sorgulama

HTC Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.