Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İADESİ ZORUNLU GEÇİŞ BELGESİ SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere iadesi zorunlu geçiş belgesi sorgulama işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. Günümüzde internet kullanımının artmış olması ile birlikte insanların bütün işlerini internet üzerinden kolay bir şekilde yapma isteği ortaya çıkmıştır. Bunun sonucunda birçok uygulama hayata geçirilerek uzun süreler harcamadan işlerimizi artık internet aracılığı ile kolaylıkla yapabilmekteyiz. Sorgulama işlemleri de bu uygulamalardan birisidir. Bu işlemler sayesinde insanlar işlerini kısa bir süre içinde internet üzerinden halletmektedirler. İadesi zorunlu geçiş belgesini sorgulama işlemi de internet üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır. Bu işlemi E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Birçok sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İadesi Zorunlu Geçiş Belgesi Sorgulama İşlemi İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır ?

İadesi zorunlu geçiş belgesi sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Ardından karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen bilgileri eksiksiz ve tam bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Adsız

Tüm istenilen bilgiler verildikten sonra yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ butonuna tıklanmalıdır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgileri adım adım takip ettikten sonra iadesi zorunlu geçiş belgesi sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra geçiş belgesi  ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

İadesi Zorunlu Geçiş Belgesi Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.