Sorgulamalar artık tek çatı altında!

IBAN SORGULAMA

IBAN, International Bank Account Number adı verilen Uluslararası Banka Hesap Numarası standardıdır. IBAN, Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde yapılan ve uluslararası para transferlerinde hızı ile kalitesini artırmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla oluşturulmuştur. IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçer. IBAN sayesinde para transferlerindeki hataları ve bundan doğan gecikmeleri engellenmiş olur.

IBAN no kaç haneli? sorusuna cevap arıyorsanız; IBAN numarası en fazla 34 karakterden oluşur. Ülkemizde IBAN kullanımı 26 karakter olarak belirlenmiştir. Ülkemizde IBAN’ın ilk iki basamağı ülke kodunu gösterir. Diğer iki basamağı kontrol rakamları olarak belirlenir. Bu kısım IBAN numarasının IBAN’ın doğru ve geçerli olup olmadığını gösterir. IBAN numarasının bundan sonraki kısımları banka kodunu, rezerve alanı ve hesap numarasını gösterir.

Biz de size bu yazımızda IBAN sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.Bankaların internet siteleri ile IBAN doğrulama işleminizi yapabilirsiniz.Yazımızın tamamını okursanız IBAN no sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Ziraat, Yapı kredi, Finansbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, HSBC ve  ING Bankasının bu sorgulama işlemlerinden bahsedeceğiz.

Ziraat Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası IBAN öğrenme ya da sorgulama işlemi için ilk olarak yazının devamında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda şubenizi seçiniz. Ardından müşteri numaranızı ve hesabınızın ek numarasını giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru bilgiler olduğundan emin olduktan sonra “Hesapla” butonuna tıklayınız. Sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

ziraatıbansorgulama

Ziraat Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yapı kredi bankasının bu sorgulama işlemi için öncelikli olarak yazının devamında sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda bankanızda tanımlı olan hesap numaranızı “Hesap Numaranız” butonuna yazınız. Bu sorgulama işleminiz de hesap numaranızın doğruluğunu kontrol edilememektedir. Bu sebeple hesap numaranızı eksik veya hatalı girmeyiniz. Hesap numaranızı eksiksiz bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra “Oluştur” butonuna tıklayınız. Yapı kredi bankasının IBAN numarasını sorgulama işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

yapıkrediibansorgulama

Yapı Kredi Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Finansbank IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Finansbank’ın bu sorgulama işleminiz için ilk olarak yazının devamında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda hesap numarası butonunu doldurunuz. Hesap numaranızı eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazınız. Girdiğiniz bilgiden emin olduktan sonra “Göster” butonuna tıklayınız. Aynı ekran üzerinde IBAN butonunda IBAN numaranız karşınıza gelecektir. Finansbank IBAN numarası sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

finansbankıbansorgulama

Finansbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti bankasının bu sorgulama işlemi için ilk olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Önünüze gelen ekranda ilk olarak bağlı olduğunuz hesabın hangi şubede olduğunu belirten şube kodunu yazınız. Ardından hesap numaranızı yazınız. Girdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve hatasız olduğunu kontrol ediniz. Çünkü sorgulama esnasında bu bilgiler banka tarafından kontrol edilememektedir. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Tamam” butonuna tıklayınız. IBAN numaranızı sorgulamış bulunmaktasınız.

garantiıbansorgulama

Garanti Bankası IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bankası IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Halk Bankası’na ait hesap numaranızın sorgulama işlemi için ilk olarak yazının devamında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda şube kodunu seçiniz. Ardından hesap numaranızı eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazınız. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “IBAN Hesapla” butonuna tıklayınız. IBAN numaranızı sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

halkbankasııbansorgulama

Halk Bankası IBAN Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

İş Bankası IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İş bankasının bu sorgulama işlemi için ilk olarak yazının devamında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Önünüze gelen ekranda hesap tipinizi “Vadesiz TL” ve “Vadesiz DTH” olarak belirtiniz. Ardından şube kodunuzu ve hesap numaranızı yazınız. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Hesapla” butonuna tıklayınız. İş Bankası IBAN numarası sorgulama işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

işbankasııbansorgulama

İş Bankası IBAN Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

HSBC Bankasının bu sorgulama işlemi için ilk olarak yazının devamında yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Ardından sayfanın devamında yer alan şube kodu ve hesap numarası bölümlerini doldurunuz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Hesapla” butonuna tıklayınız. Bankanızın sorgulama işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

HSBC Bankasının IBAN Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

ING Bankasının IBAN Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

ING bankasının sorgulama işlemi için ilk olarak yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda şube kodunu, müşteri numarasını, hesap türünüzü, hesap uzantınızı ve doğrulama kodunu giriniz. Girdiğiniz bilgilerin eksiksiz ve hatasız olduğunu kontrol ettikten sonra “Öğren” butonuna tıklayınız. ING bankasının IBAN numarası sorgulama işlemini tamamlamış bulunmaktasınız.

ıng

ING Bankasının IBAN Numarası Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Akbank IBAN Sorgulama

Akbank’ın geliştirdiği internet bankacılığı sayesinde şubelere giderek saatlerce sıra beklemenize gerek kalmamıştır. Evinizde istediğiniz zaman Akbank resmi internet sitesine girerek istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Akbank resmi sitesi üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden birisi de Akbank IBAN sorgulama işlemidir. Akbank IBAN sorgulama işlemi için sizden bazı bilgiler istenecektir. IBAN sorgulama işleminiz için sizden hesap türü yani para birimi, kullandığınız şubenin kodu ve hesap numaranız istenecektir.

akbank

Yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz gibi ilgili kısımlara bilgilerinizi girmelisiniz.Hesapla butonuna tıkladığınızda Akbank IBAN sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Akbank IBAN sorgulama işleminiz için aşağıdaki bağlantı adresine tıklamalısınız.

Akbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Vakıfbank IBAN Sorgulama

Günümüzde birçok bankacılık işlemleri internet üzerinden yapılmaktadır. Şubeleri ziyaret etmenize gerek kalmadan internet üzerinden bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Vakıfbank IBAN sorgulama işleminizi de internet üzerinden yapabilirsiniz. Vakıfbank IBAN sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabilmek için sizden bazı bilgileriniz istenecektir.

Vakıfbank bankomat hesabınıza ait IBAN’ı öğrenmek isterseniz Bankomat/Elektron/Maestro hesap numaranızdan hangisini kullanıyorsanız sadece birine girmeniz yeterli olacaktır.Eğer şube mevduat hesabınıza ait IBAN’ı öğrenmek istiyorsanız, bağlı olduğunuz Vakıfbank şubesi ve şube mevduat hesap numaranız gerekecektir. Vakıfbank yatırım hesabınıza ait IBAN’ı öğrenmek istiyorsanız yatırım hesap numaranızı ilgili kısma girerseniz işleminiz tamamlanmış olacaktır.

vakıfbank

Yukarıdaki görselde de görmüş olduğunuz gibi bilgilerinizi ilgili kısımlara girerseniz Vakıfbank IBAN sorgulama işleminiz gerçekleşecektir.Aşağıdaki Vakıfbank IBAN sorgulama bağlantısına tıklayarak işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Vakıfbank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

TEB IBAN Sorgulama

TEB bankası internet üzerinden geliştirdiği sistemi ile kullanıcıların şubelere gitmelerine gerek kalmadan işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamıştır. TEB IBAN sorgulama işlemi ile şubelere gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden işleminizi yapabilirsiniz. TEB IBAN sorgulama işleminizi TEB resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. TEB internet sitesi üzerinden paylaşacağınız bazı bilgileriniz ile TEB IBAN sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

teb

Yukarıda görmüş olduğunuz görseldeki gibi şehir seçiminizi,şube seçiminizi ve hesap numaranızı ilgili kısımlara yazarak Hesapla butonuna tıklamalısınız. Aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak TEB IBAN sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

TEB IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Bank Asya IBAN Sorgulama

Bank Asya internet bankacılığı hizmeti sayesinde şubelere gitmenize gerek kalmadan internet üzerinden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bank Asya resmi sitesi üzerinden Bank Asya IBAN sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bank Asya resmi sitesine ulaşmak için sayfanın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız.Bank Asya IBAN sorgulama işleminiz için sizden bazı bilgiler istenecektir. Sizden şube kodu,hesap no ve ek no gibi bilgiler istenecektir. Gerekli bilgileri girdikten sonra Hesapla butonuna basmalısınız.

bank asya

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi ilgili kısımlara ilgili bilgilerinizi girdikten sonra Hesapla butonuna bastığınızda Bank Asya IBAN sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Bank Asya IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.