Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İBB TRAFİK

İBB Trafik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan bir hizmet olup, trafik kontrolünü mobil olarak bulunduğunuz yerden takip etme ve bilgi alma olanağı sağlamaktadır. Uygulamayı kullanabilmeniz için IOS veya Android işletim sistemine sahip teknolojik bir aletin kullanıcısı olmanız yeterlidir. Aşağıdaki başlıklarda İBB Trafik’in ne olduğu nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler vereceğiz dikkatlice okuyunuz.

İBB Trafik Nedir?

Artan internet, sosyal medya ve özellikle akıllı telefon kullanımıyla birlikte trafiğin anlık durumunu gösteren uygulama ve servisler en fazla kullanılan uygulamalar arasında yerini almıştır. İBB, bu konuda sahip olduğu Trafik Kontrol Merkezi ile 7/24 olarak kesintisiz hizmet vermektedir. Birçok kullanıcısı olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik, kötü hava koşullarında da en büyük kurtarıcımız olmaktadır. Uygulama ile trafik yoğunluk haritası sayesinde yoğunluk bilgileri alınabilmektedir. Bu uygulama ile İstanbul gibi kalabalık bir şehrin semtlerine alternatif yol imkanlarını görebilir, yoğun trafiğe kapılma riskinizi azaltarak trafikte gereksiz harcayacağınız zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu nedenle İBB Trafik uygulamasını kullanmanızı öneririz. Aşağıdaki başlıkta İBB Trafik’in nasıl kullanıldığından bahsedeceğiz.

İBB Trafik Nasıl Kullanılır?

Öncelikle cep telefonunuzla uyumlu application marketlerden (uygulama marketlerinden) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik uygulamasını  telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir. Bu uygulamalara ulaşmak için yazının sonunda vereceğimiz linklere tıklayabilirsiniz. Kullanımı Türkçe olmakla birlikte oldukça kolaydır. Uygulamayı indirdikten sonra gitmek istediğiniz güzergah bilgilerini sağ en üstteki saat ikonuna tıklayarak girebilirsiniz. Dilerseniz ‘P’ harfine tıklayarak güzergahınızda ve gideceğiniz yerde bulunan otopark bilgisine de ulaşabilirsiniz.

AYYY

Artı ve eksi ikonlarına tıklayarak ana ekrandaki haritadan isteğiniz büyüklükte görünüm sağlayabilirsiniz. Eksi ikonunun altında bulunan lokasyon ikonuna tıkladığınızda bulunduğunuz konumu görebilirsiniz. Sol altta bulunan kulak şeklindeki ikona tıkladığınız takdirde görüntülü konuşabilirsiniz. Bu görüntülü konuşma özelliği genel itibari ile işitme engelliler düşünülerek tasarlanmış bir özelliktir. Alt sağdan ikinci ikon yani üçgen içindeki ünlem işaretli ikon sayesinde gideceğiniz güzergahta meydana gelen kazaları görebilir ve bakım onarım çalışmaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Son olarak, sağ altta bulunan kamera ikonuna tıkladığınız takdirde bulunan tüm kameraların yeri gösterilecektir. Harita üzerindeki işaretlenmiş kameralara tıkladığınız anda yol durumunu anında görebilirsiniz.

IOS Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

Android Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

Windows Phone Uygulamaları İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.