Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İBB YOL DURUMU

Trafik cezası uygulamalarında trafikteki görevli polis ekipleri tarafından durdurulan araç kullanıcılarına doğru olarak trafik kurallarını ihmal edildiği takdirde çeşitli kademelerle trafik cezası uygulanmaktadır. Fakat trafikte bu görevi üstlenen polis memurları her trafiğin aktığı alanda bu işlemi gerçekleştiremezler. Trafiğin hızlı olduğu alanlarda trafik güvenliğinin riske atılmasına, trafik yoğunluğunun fazla olan alanlarda trafiğin kilitlenmesine sebep olur. Bu noktada gelişen teknoloji sayesinde ülkemizin emniyet teşkilatının uyguladığı sistem devreye girer. Özellikle de kent merkezlerinde bulunan teknolojik sistemler ile birlikte araç sürücülerinin yapmış olduğu trafik kuralı ihlallerinde trafik cezası araç durdurulmadan yazılıyor ve araçların kayıtlı olduğu adreslere bildirimi gerçekleştiriliyor.

Trafikte çekilen sıkıntılar yalnızca bununla sınırlı değildir. Hele ki büyük ve kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız bu işler daha da zor hal alır. Türkiye’nin en kalabalık, en gelişmiş, en kültürel zenginliğe sahip olan şehri İstanbul’da yaşamak bu konu bakımından zordur. İstanbul gerek iş bulma şansı konusunda gerekse yaşam koşulları açısından gelişmiş olduğu için barınan insan sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle de ne kadar çok yaşayan insan varsa doğru orantılı olarak o kadar da çok araç sahibi vardır. Herkes sabahları yaklaşık olarak birbirine yakın saatlerde işyerlerine gidiyorlar. Öğrenci, işçi, devlet memuru o kadar çok insan var ki kendi özel araçlarının dışında toplu taşıma araçları da tıklım tıklım dolu oluyor. Bu sebeple de vatandaşlar kullandıkları yolları trafik yoğunluğu bakımından günden güne değiştirebilir.

Trafiğin nerede az olduğunu daha önceden öğrenirlerse o yolu kullanarak daha kısa bir zaman dilimi içinde gitmek istedikleri yere ulaşmış olurlar. Üstelik sabahları ve de akşamları bu çileli yolculuğu çekmek stresli ve sıkıcıdır. Yorgunluğumuzun üzerine bu yol zor gelir. Bu konu ile alakalı olarak  internetten öncelikle İBB yol durumunu öğrenip çok kısa bir zaman içinde öğrenebilirsiniz. Üstelik artık akıllı telefonlarınızla yalnızca internete erişim sağlayarak İBB yol durumunu büyük kolaylıkla öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden yapacak olduğunuz İBB yol durumu sorgulamayı nasıl gerçekleştireceğiniz ise yazımızda sizlere ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Sizlerde yazımızı okuyarak İBB yol durumunu nasıl öğreneceğinizi pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İBB Yol Durumu Harita Yoğunluğunu Nasıl Öğrenirim?

Yoğunluk haritası İBB yol durumu hakkında size bilgi veren bir sistemdir. Yoğunluk haritası trafik akışının yoğun olduğu bölgeler kırmızı, trafik akışının aşırı olmamak kaydıyla yine yoğun olduğu bölgeler turuncu, normal halde olan bölgeler sarı, trafik yoğunluğu seyrek olan bölgeler yeşil olarak gösterilmiş olup size gidiş güzergahınızı bu duruma göre seçme şansı verilmiştir.

ibb harita

Yukarıdaki haritada da gördüğünüz gibi renklerle ifade edilmiş olan trafik yoğunluğu size gitmek istediğiniz güzargahların sakin olduğu yollardan gitmenize yardımcı olur. Aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak sizde İBB yol durumu yoğunluk haritasına ulaşabilir trafik hakkında bilgi sahibi olursunuz.

İBB Yol Durumu Harita Yoğunluğu İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.