Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İCRA DOSYASI SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere icra dosyası sorgulama hakkında bilgi vereceğiz. Hızla gelişmekte olan teknoloji ile birlikte internet teknolojisi de önemli bir gelişme göstermektedir. Gelişen bu internet teknolojisi ile birlikte insanlar bilgiye daha hızlı ve daha pratik bir şekilde ulaşmaktalar. Ülkemizdeki devlet kurumları da bu gelişmeye ayak uydurmak için önemli adımlar atmaktadırlar. Oluşturulan uygulamalar bu yönde yapılan adımların göstergesidir. İcra dosyasını sorgulama işlemi de bu uygulamalar arasındadır. İcra dosyasını sorgulama işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde yapılabilir olması vatandaşın birçok evrak işi ile uğraşmasına gerek duyulmamasına sebep olmakta. Evrak işlerinin yanında birde uzun kuyruklarda beklemeyerek zamandan büyük bir tasarruf sağlamaktadırlar. İcra dosyasını sorgulama işlemi internet üzerinde birkaç basit adımla yapılabilmektedir. Bilinmesi gereken birkaç önemli bilgi icra dosyası sorgulama işlemini yapabilmek için yeterlidir. Yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda icra dosyasını sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden İcra Dosyası Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım ?

İcra dosyası sorgulama işlemini Uyap Bilişim Sistemi Vatandaş Portalı sisteminden kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda öncelikle yapmanız gereken hangi bilgi ile sorgulamayı yapacağınızı seçmek daha sonrada açılan yeni ekranda sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde vermeniz gerekmektedir.

İlk olarak hangi bilgi doğrultusunda potala giriş yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Adsız

E-devlet ile portala giriş yapmak istiyorsak ‘e-devlet şifresi’ yazan yere tıkladıktan sonra bizden istenilen T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresini eksiz olarak gerekli yerlere yazmamız gerekmektedir.

Adsız

Ardından ‘sisteme giriş yap’  butonuna tıkladıktan sonra gerekli bilgilere ulaşabiriz.

Adsız

Eğer mobil imza ile portala giriş yapmak istiyorsak ‘m-imza’ yazan yere tıkladıktan sonra önümüze gelen yerde gerekli yerler doldurulmalıdır.ilk olarak cep telefonu numarası ardından tc kimlik numarası girilmelidir.

AdsızArdından ‘giriş’ tuşuna basılarak gerekli bilgiye ulaşılabilir.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler doğrultusunda, tüm bu gerçekleştirilen adımlardan sonra icra dosyasını sorgulamanızı başarı ile yapabilirsiniz. İcra dosyası sorgulamasından sonra tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İcra Dosyası Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.