Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İDARELERCE E-BORÇ SORGULAMA

Birden fazla kişi ya da topluluğun bir araya gelerek oluşturduğu tüzel kişi olarak kabul edilen firmaların denetlenmesi, kontrolü oldukça güç ve karmaşık bir olaydır. Bunun önüne geçebilmek adına idarelerce e-borç sorgulama sistemi geliştirilmiş ve firmaların borçları, işçi sayısı, işçi listesi, prim ödemeleri gibi bir çok konunun bir çatı altında toplanarak gözlemlenebilmesi sağlanmıştır. İdarelerce E-Borç sorgulama sisteminin kullanım amacı; kurumların bankalardan kredi çekerken borçları gibi bir çok konuda sorgulama ve denetim işlemlerinin kolay ve akıcı şekilde gerçekleştirilmesidir.

İdarelerce E-Borç Sorgulama Nasıl yapılır?

Sisteme ilgili tüzel kişilere ait bir kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmaktadır. Giriş yapma işleminin ardından yönlendirildiğiniz sayfada birkaç adım izlemeniz gerekmektedir. İlk aşamada girmiş olduğunuz bu bilgiler yetersiz kalmaktadır. Bunların yanı sıra o tüzel kişinin sicil numarası ve bağlı olduğu ilde SGK il kodu ve şube kodunun girilmesiyle sorgulama işlemi gerçekleştirilmektedir.

Sorgulama işlemine başlamak için konuyla ilgili resmi siteye ulaşmanız gerekmektedir. Siteye ulaşmak için yazımızın sonuna eklemiş olduğumuz yönlendirme bağlantı butonunu kullanınız.

Yönlendirildiğiniz sayfada yukarıdaki görselimizde ok işareti ile gösterilen yere temin ettiğiniz kullanıcı adınız ile şifrenizi giriniz. Güvenlik kodunu da tuşladıktan sonra yeni bir yönlendirme sayfasına ulaşmış olacaksınız. Firma sicil numarası İk SGK ve şube SGK kodunu tuşlayarak firmaya ait E-borç bilgilerine ulaşmış olacaksınız.

İdarelerce E-Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.