Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İDARİ PARA CEZASI SORGULAMA

Gelişen teknoloji ile beraber artık bir işlemimizi internet üzerinden kolaylıkla yapabiliyoruz. Bu yazımızda da siz değerli okurlarımıza yine internet üzerinden yapabileceğimiz idari para cezası sorgulama işlemin nasıl yapılacağını anlattık. Dediğimiz gibi birçok sorgulama ve öğrenme işlemini internet üzerinden yapabiliyoruz. İdari para cezası sorgulama işlemini de internet üzerinden yapabiliriz. Bunun için ise sizlere aşağıda vermiş olduğumuz adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır. Ayrıca bu adımların hemen altında da resimli olarak işlemleri paylaştık. Bu resimlere bakarak adımlarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. İdari para cezası sorgulama işlemi Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde bulunur. Bizlerde bu sorgulama işlemini İnternet Vergi Dairesi sistemi ile idari para cezası sorgulama işlemi şeklinde yapacağız. Ancak önceden olduğu gibi sıra beklemek yerine internet üzerinden bu işlemimizi kolaylıkla yapabiliriz. Şimdi idari para cezası sorgulama işlemini nasıl yapacağımıza bakalım.

İdari Para Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

  • İdari para cezası sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra ise açılan sayfada idari para cezası sorgulama işlemini yapmak için ilk olarak TC kimlik numaramızı ardından da TC kimlik cüzdanımız da bulabileceğimiz nüfus cüzdanı seri numaramızı yazıyoruz.

1

  • Annenizin, babanızın, eşinizin veya çocuğunuzun TC kimlik numarasını yazıyorsunuz. Eğer bunları yazmak istemiyorsak annenizin kızlık soyadının ilk ve ikinci harfini yazmanız da yeterli olacaktır.

2

  • Daha sonra ise resimde gördüğümüz harf veya rakamları oradaki kutucuğa yazıyoruz.

adsızsssss

  • Bilgilerimizi kontrol ettikten sonra ise idari para cezası işlemini sonlandırmak için “tamam” yazan butona tıklıyoruz. Eğer bilgilerimiz doğru ise idari para cezası işlemini tamamlamış oluyoruz.

adsızsssssss

İdari Para Cezası Sorgulama İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.