İGDAŞ Fatura Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İGDAŞ Fatura Ödeme

İGDAŞ, İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi anlamına gelmekte olup, 1986 yılında kurulmuş bir firmadır. Şehrin yakıt ihtiyacını karşılamak üzerine görev yapmaktadır. Doğalgaz yakıtını kullanarak, temiz bir şekilde ısınma ihtiyacını gidermeye yönelik çalışmalar yapmaktadırlar. Kömür gibi yakıtların çevreye verdikleri zararlar düşünüldüğünde, doğalgaz tamamen temiz bir enerjidir. Herhangi bir atık bırakmaz ve çevreye zarar vermez. Ayrıca oldukça da ekonomiktir. İnsan sağlığı için de elektrikle ısınma gibi oldukça zararsızdır.

İstanbul’da uzun yıllardır hizmet veren İGDAŞ, çevreye duyarlı hizmetler vermektedir. Ancak insanlara sağlanan bu doğalgaz, temiz enerji ihtiyacı için de, kullanıma bağlı olarak ücret talep edilmektedir. Bizde bu yazımızda siz değerli okurlarımıza İGDAŞ fatura ödeme hizmeti hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Doğalgaz ile birlikte ısınma ihtiyacınızı gidermek için altyapınızın uygun olması gerekmektedir. Yani yaşadığınız binada doğalgaz hizmeti alabileceğiniz boru tesisatının bulunması gereklidir. Eğer altyapınız uygun ise ilk olarak abonelik yaptırmalısınız. Herhangi bir İGDAŞ bayiliğine giderek, kişisel bilgileriniz ile abone olunuz. Birkaç gün içerisinde, İGDAŞ teknik hizmetinde yer alan arkadaşlar, evinize gelerek aboneliğinizi başlatacaktır. Böylece doğalgaz kullanarak, hemen ısınmaya başlayabilirsiniz. Kullanma miktarınıza bağlı olarak sizlere fatura kesilecektir. Bu faturayı düzenli olarak ödeyerek, doğalgaz hizmetinden sınırsız bir şekilde faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Doğalgaz faturanızı ise 3 farklı şekilde ödeyebilirsiniz. Bunlardan ilki fatura bilgileriniz ile herhangi bir İGDAŞ şubesine giderek ödeme yapma işlemidir. Ayrıca fatura bilgileri yerine, doğalgaz için kayıt yaptıran kişinin kimlik bilgileri ile de ödeme yapılabilmektedir. Bir diğer İGDAŞ fatura ödeme seçeneği ise anlaşmalı bankalar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bunun içinde herhangi bir anlaşmalı bankaya giderek fatura bilgileriniz ile doğalgaz faturanızı ödeyebilirsiniz.

İGDAŞ Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Eğer gündelik iş yoğunluğu arasında doğalgaz faturanızı ödeyebilmek için bankaya yada İGDAŞ şubesine gidecek vakit bulamıyorsanız, yazının bu kısmında anlatacaklarımız tam size göre. İnternet üzerinden de İGDAŞ fatura ödeme seçeneğiniz bulunmaktadır. İster internet bankacılığını kullanarak, isterseniz de İGDAŞ resmi sitesi üzerinden doğalgaz faturanızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca oturduğunuz yerden yapabileceğiniz bir işlem olduğu için herhangi bir İGDAŞ bayisinde ya da anlaşmalı bankada sıra beklemenize de gerek kalmaz.

İnternet üzerinden İGDAŞ fatura ödeme işlemi için ilk olarak www.igdas.com.tr adresine gitmeniz gerekmektedir.

1

Daha sonrasında İGDAŞ fatura ödeme için sağ üst kısımda yer alan turuncu kutucuğun içerisindeki ONLİNE İŞLEMLER butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan alt menünün en alt kısmında bulunan kutucuğu tıklayarak İGDAŞ fatura ödeme işlemine devam edebilirsiniz.

2

Açılan sayfada direk olarak Fatura Sorgulama ve Ödeme kısmının açıldığını göreceksiniz. Ancak bu sisteme giriş yapabilmek için üyelik bilgileri gerekmektedir. Üyelik bilgileri bulunan kişiler Kullanıcı Adı ve Şifre bilgileri ile sisteme giriş yapabilirler. Ancak sistem üzerinde üyeliği bulunmayan kişiler ilk olarak sağ kısımdan Yeni Üyelik butonuna tıklamalıdır.

İstenen bilgiler ile birlikte sisteme kayıt yaptırıp daha sonra tekrardan Kullanıcı Adı ve Şifre bilgileri ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan sayfa tamamen kişisel bir sayfa olup, giriş yapmış olduğunuz kişinin doğalgaz kullanım bilgilerini içermektedir. Burada hem doğalgaz faturası tutarınız, hangi günlerde ödeme yapabileceğiniz, ödeme yapmazsanız ne zaman doğalgaz hizmetinizin kesileceği yer almaktadır. Ayrıca bu sayfada bulunan bir diğer hizmet aynı zamanda konumuz olan İGDAŞ fatura ödeme hizmetidir. Bu sayfa üzerinden kredi kartınız ile birlikte doğalgaz faturanızı hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça basit bir işlem olduğu için, fatura ödeme işlemi için herhangi bir banka ya da İGDAŞ şubesine gitmenize de gerek kalmaz.

İGDAŞ Fatura Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.