Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İHALE SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere ihale sorgulama işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. İhale işlemi için birçok katılımcının bulunması gerekir. İhale kelime anlamı ile; iş, mal ve benzeri şeyleri birçok istekli tarafından yapılan teklifler sonucu arttırıp eksiltme metodu ile en uygun teflifi verene yaptırma işlemidir. Bu işlem için sıkı bir rekabet söz konusudur. Örnek verecek olursak herhangi bir iş için ihaleye girecek firmalar arasında hem kaliteyi hem de rekabeti gözeterek ihale ortamı oluşturulur. Herkes ihaleye katılacağı miktarı belirler ve ihaleye girilir. İşveren tarafından açılan ihale sonuçlarına göre en uygun fiyatı veren firma işi alır. İşverenin gözettiği amaç en düşük fiyatla işi yaptırmaktır. Şimdi gelelim ihale sorgulama işlemini anlatmaya;

İhale Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

İhale sorgulama işlemi için sanal ortama başvuracağız. İnternet çağında yaşamamız dolayısıyla pek çok kolaylık hayatımıza girmiştir. Bu kolaylıklardan resmi hizmetleri gerçekleştirebileceğimiz bir hizmette kullanıma açılmış olup tüm bu hizmetleri tek bir çatı altında topladığımız E-Devlet kapısı hayatımıza girmiştir. Daha önceleri devlet kurumlarında sıra bekleyerek ve vakit kaybederek gerçekleştirdiğimiz hemen tüm işlemleri E-Devlet kapısı üzerinden halledebilmekteyiz. Bizim konumuz da olan ihale sorgulama işlemini de E-Devlet üzerinden gerçekleştireceğiz. Aşağıda vereceğimiz adımları izleyerek istediğiniz sonuçlara ulaşacaksınız.

İhale sorgulama işlemi için ilk olarak aşağıda vereceğimiz linke tıklamanız gerekmektedir. Ardından maddeler halinde verilecek kısımları lütfen doldurunuz.

  • İhale yasa kapsamı
  • İhale türü
  • İhale usulü
  • İhale tarihi (başlangıç ve bitiş tarihleri ayrı ayrı seçilmelidir)
  • İhale kayıt numarası (bu aşamada ihale yılını da seçmeniz gerekmektedir)

Sorgulama için istenilen bilgileri doğru bir şekilde doldurduğumuza emin olduktan sonra “Devam” butonuna basarak sorgulama işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.