Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İLLER ARASI MESAFE HESAPLAMA

Bu yazımızda sizlere iller arası mesafe hesaplama işleminizi nasıl yapabileceğiz hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bu bilgiler sayesinde sizde kolaylıkla iller arası mesafe hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm iller arasında, seyahat edeceğiniz süre zarfını ve km cinsinden hesaplamanız mümkündür. Bu hesaplama işleminiz her yıl düzenli olarak Karayolları Genel Müdürlüğü kapsamında belirlenmektedir. Bu kapsam içerisinde ise, uzaklıklar cetveli işlem aracı kullanılmaktadır.

İller Arası Mesafe Hesaplama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Türkiyedeki iller arası mesafe hesaplamak için yazımızın devamında bulunan hesaplama aracını kullanmanız gerekmektedir. Bu durumda sizden istenmekte olan aradaki mesafeyi öğrenmek istediğiniz illerin bilgisini ilgili alanlara girerek, iki şehir arasındaki mesafe hesaplama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

[illerArasiMesafeHesaplamaAraci]

Seyahatınıza başlamadan önce yapacak olduğunuz bu hesaplama işlemi sayesinde, yolculuğunuzun ne kadar süre zarfında gerçekleşeceği bilgisine ulaşabilir ve gerekirse yolculuk rotanız hakkında da önceden bilgi sahibi olabilirsiniz.

İller arasındaki hesaplamınıza ek olarak ilçeler arası mesafe hesaplama işleminizi de rahatlıkla yapabilirsiniz.

İller Arası Süre Hesaplama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Yapacak olduğunuz hesaplama işlemi sonucunda, km olarak bulmuş olduğunuz mesafeyi süre cinsinden tahmin etmeniz de mümkün olmaktadır.

Bu durumda sizlere verecek olduğumuz formül yardımı ile sürenizi hesaplayabilirsiniz.

YOL = HIZ x ZAMAN

Örnek verecek olursak eğer; 400 km yolunuz var ise, hızınız ise ortalama 90 km ise

400 = 90 x ?

Bu denklem sonucunda 4,4 sonucunu bulmaktasınız. Bu demektir ortalama yolculuk süreniz 4 saat 30 dakika sürecektir.

Hesaplama işleminizden sonra yolculuğunuz sırasında, özellikle uzun yolculuklarınızda güvenli bir şekilde seyahat edebilmeniz için trafik kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yazımızda sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler sayesinde iller arası mesafe hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.