ING BANK IBAN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

ING BANK IBAN SORGULAMA

Günümüz bankacılığının gelişen teknolojileri sayesinde ING Bank yenilikçi ve modern sistemlerle kullanıcılarına son derece iyi bir sistem üzerinden kullanım şansı veriyor. İnternet bankacılığını da devrede tutan ING Bank şube üzerinden yürütülen işlemlerin hemen hemen hepsini internet şubesi üzerinden de yapabilme kolaylığını müşterilerine sunuyor. ING Bank müşterilerine sağladığı çeşitli imkanlar neticesinde günden güne yeni bir kullanıcıyı bünyesine kazandırıyor. Bildiğiniz üzere EFT ve havale işlemlerinde IBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) adı altında bir kolaylık sağlanmıştır. Ülkemizde 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren zorunlu hale gelen IBAN sistemi olası yanlış havale ve EFT işlemlerinin önüne geçmek, EFT ve havale işlemlerinde daha hızlı gönderim işlemi ve daha kolay olması gibi durumlara olanak sağladı. Ülkeler arası farklılık sağlayan IBAN numarası en fazla 36 haneden oluşmaktadır. IBAN numarası bizim ülkemiz için 26 hane olarak belirlenmiştir. İlk 2 hanesi TR şeklinde ülke kodumuzu belirtmektedir. Sonrasında gelen 2 hane ise kontrol basamağı adı verilen hanelerdir, bu haneler ayrıca IBAN numaranızın doğruluğunu kanıtlar. Devamında gelen 5 hane ise banka kodunuzu içerir. Sonrasında gelen bir hane ise yedek kısım olarak adlandırılır ve herhangi bir değişiklik olana kadar 0 olarak kabul edilir. Geriye kalan 16 hanelik kısım ise banka hesap numaranızı ifade etmektedir. Yazımızın devamında ING bank IBAN sorgulama işlemini size açıklayacağız.

ING Bank IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

ING bank sağladığı kolaylıklar neticesinde şubeye kadar gitmenize gerek kalmadan ING bank resmi internet sitesi üzerinden yürütülen ING bank IBAN sorgulama işlemi artık çok kolay. Sayfa üzerinden sizden birkaç bilgi talep edilmektedir. Bu bilgiler ING bank şube kodunuz, müşteri no, hesap türünüz, (Vadesiz TL hesabı, Vadesiz Döviz hesabı, Vadeli TL hesabı, Vadeli Döviz hesabı) hesap uzantınız ve son olarak sayfa üzerinde bulunan doğrulama kodu bilgilerini doldurmanız istenecektir.

İşte yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere girecek olduğunuz bu kısa bilgiler dahilinde şubeye gidip sıra çilesi çekmeden internet üzerinden ING Bank IBAN sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Birazdan aşağıda verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak ING Bank IBAN sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

ING Bank IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.