Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Borcu Öğrenme

İnternet günümüzün en büyük teknolojisi olup, kullanan kişilerin abonelik yaptırdıkları firmalara, kullanım bedeli olan internet faturası ödemesi gerekmektedir. Bu yazımızda ise internet faturası ödeme yükümlülüğü bulunan kişilerin ilk olarak internet kullanımı için ödemeleri gereken borcu nasıl öğrenecekleri hakkında bilgiler vereceğiz.

İnternet erişimi sağlayabilmek için birtakım firmalara abonelik yaptırmanız, bir adet modem edinmeniz ve belirli bir ücret karşılığında internet hizmeti elde edebilirsiniz. Ülkemizde internet hizmetleri veren 2 ana firma bulunmaktadır. Bu firmalar Türk Telekom ve Türksat’tır. Her 2 büyük firmadan istediğiniz ile çalışma imkanına sahipsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki altyapı ağı en geniş olan firma Türk Telekom’dur. Sağladığınız internet bağlantısı için ücret ödemenizin gerekliliğinden bahsetmiştik. Bu ödemeleri 2 ayrı firma için de farklı şekillerde sorgulama imkanına sahipsiniz. İnternet borcu öğrenme işlemleri için gerekli bilgiler yazının devamında verilecektir.

Türk Telekom İnternet Borcu Öğrenme

Türk Telekom kullanıcılarının internet borcu öğrenme işlemini gerçekleştirebilecekleri farklı seçenekler mevcuttur. Bunlar arasında SMS ile öğrenme, bayiliklerden öğrenme ve internetten öğrenme seçenekleri mevcuttur. Bu işlemlerden SMS ile internet borcu öğrenme işlemi genellikle firmalar tarafından tanınan opsiyonlar ile sınırlıdır. Yani internet başvurusu esnasında SMS ile borç öğrenme seçeneği için talepte bulunursanız, fatura tutarınız telefonunuza SMS olarak gelecektir. Bir diğer seçenek ise bayiliklerden öğrenmektir. Bu işlem için fatura ya da kimlik bilgileriniz ile herhangi bir Türk Telekom bayisine gidebilir ve fatura tutarınızı bu şekilde öğrenebilirsiniz. Ancak iş yoğunluğu bulunan kişiler bu işlem için vakit ayıramayabilir. Bu kişiler ise çok daha kolay bir şekilde internet borçlarını öğrenebilirler. Ayrıca sanal ortam üzerinden yapılan işlemler olduğu için oldukça da hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer borç öğrenme işlemi ise online olarak yani internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi yapabilmek için Türk Telekom resmi internet sitesine girmeniz, üst kısımda Bireysel butonuna tıklamanız gerekmektedir. Devamında Evde İnternet seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfanın sağ kısmında Fatura Ödeme seçeneği mevcuttur.

ttnet

Bu butona tıkladıktan sonra açılan yeni sayfada farklı seçenekler ile internet borcu öğrenme işleminin yapılabildiğini göreceksiniz. Bu seçenekler arasında Hesap No, TC Kimlik Numarası, Telefon No, Adsl No ve Net Mobil No seçenekleri mevcuttur. Dilediğiniz herhangi birisi ile fatura ödeme işlemini gerçekleştirmeden önce fatura tutarınızı ve istediğiniz ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Borcu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Türksat İnternet Borcu Öğrenme

Bir diğer internet sağlayıcısı ise Türksat’tır. Bu firma, kablolu internet sağlayarak çok daha hızlı bir sistem sunmaktadır. Fatura öğrenme işleminizi yine aynı şekilde fatura veya kişisel bilgiler ile Türksat bayiliklerinden öğrenebileceğiniz gibi SMS ile öğrenme seçeneği de mevcuttur. Ancak internet üzerinden sorgulama işleminizi gerçekleştirerek çok daha hızlı bir şekilde internet borcu ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bunu gerçekleştirebilmek için ilk olarak online.turksat.com.tr adresine gidiniz. Açılan sayfa üzerinden direkt olarak internet borcu öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak ilk olarak sol kısımdan Fatura Sorgulama butonuna tıklamanız gerekmektedir.

türksat

Açılan sayfa üzerinde ödeme numarası ile fatura sorgulama, müşteri numarası ile fatura sorgulama, hizmet numarası ile fatura sorgulama ve TC kimlik numarası ile fatura sorgulama seçenekleri mevcuttur. Size en kolay gelen işlemi seçerek gerekli bilgileri doldurduktan sonra internet borcu öğrenme işlemini tamamlamak üzere Fatura Sorgula butonuna basmanız gerekmektedir. Böylece internet üzerinden internet borcu sorgulama işleminizi başarı ile tamamlamış olacaksınız. Ayrıca çok da hızlı bir işlem olduğu için gündelik hayatınız içerisinde yer alan yoğunluğa herhangi bir müdahale edilme işlemi söz konusu da olamaz.

Türksat İnternet Borcu Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.