Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Fatura Ödeme

Bu yazıda siz değerli okurlarımıza internet kullanıcılarının faydalanabilecekleri tüm hizmetlerin karşılığı olarak ödenmesi gereken internet faturalarının nasıl ödeneceğinden bahsedeceğiz. İnternetin tüm faydalarından yararlanabilmek için ilk olarak internet hizmetinizi aktif hale getirmeniz gerekir. Bu işlem için 2 ana internet dağıtıcısından birine abonelik yaptırmanız gerekmektedir. Bunlar Türk Telekom ve Türksat’tır. Yerel internet dağıtıcıları da mevcuttur. Ancak anlaşma yapmadan önce firmaların güvenilirliğini araştırmanız gerekmektedir. Temin ettiğiniz internet bağlantısı için belirlenen tutarlarda internet fatura ödeme işlemi yapmanız gerekmektedir. Her 2 firma içinde yapılacak internet fatura ödemeleri farklılık göstermektedir. Her 2’si içinde ortak olarak yapılan işlemler bayilikler aracılığı ile yapılan fatura ödeme işlemidir. Abonesi olduğunuz firmanın fatura ya da kullanıcı bilgileri ile birlikte Türk Telekom, Türksat ya da aboneliğinizin bulunduğu diğer firmalardan birinin bayiliklerine giderek fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlem sizlere vakit kaybettireceği için internet üzerinden de fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece gündelik iş koşturması arasında zor durumlarda kalmanıza ve internet faturanızı ödemek için vakit ayırmanıza gerek kalmaz. Herhangi bir firma bayisine gitmek yerine, oturduğunuz yerden, cep telefonu, tablet ya da bilgisayarınız üzerinden yani internet erişiminizin bulunduğu herhangi bir yerden internet faturanızı birtakım bilgileri kullanarak kolayca ödeyebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Fatura Ödeme

Türk Telekom en yaygın dağıtım ağına sahip firmalardan biridir. Türk Telekom abonesi olan kişilerin internet üzerinden fatura ödeme işlemini gerçekleştirebilmesi için yapması gerekenlerden kısaca bahsedeceğiz. Bu işlemlerden ilki fatura bilgileriniz ile birlikte herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek ödeme işlemini gerçekleştirmeniz. Ancak gündelik iş yoğunluğu fazla olan kişiler, bu işlemi gerçekleştirecek vakit bulamayabilirler. Bu kişiler için 2 adet daha kolaylaştırılmış ve daha az vakit alan işlem mevcuttur.

Bunlardan ilki internet bankacılığı ile internet fatura ödeme işlemidir. Bunun için kullanmış olduğunuz internet bankacılığına giriş yaparak, fatura bilgilerinizi girip ödeme yapmanızdır. Bir diğer seçenek ise Türk Telekom resmi internet sitesi üzerinden yapılan internet fatura ödeme işlemidir. Bunu yapabilmek için www.turktelekom.com.tr adresine gidiniz. Daha sonra sol üst kısımdan Bireysel butonuna tıkladığınızda bir alt menünün açıldığını göreceksiniz. Bu menü üzerinden Evde İnternet butonuna tıklayınız. Açılan yeni sayfanın sağ kısmından Fatura Ödeme butonuna tıklamanız gereklidir. Açılan fatura ödeme sayfasında ise farklı seçenekler ile internet fatura ödeme işlemini yapabildiğinizi göreceksiniz.

ttnet

Yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere size en uygun seçenek ile sisteme giriş yaparak fatura ödeme işleminizi kredi kartınız ile birlikte kolay ve basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Fatura Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Türksat İnternet Fatura Ödeme

Türksat firmasına bağlı olarak internet aboneliği bulunan kişilerin, internet fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için 3 opsiyon bulunmaktadır. Bunlardan ilki internet fatura bilgileri ile birlikte herhangi bir Türksat bayiliğine gitmek ve ödeme işlemini gerçekleştirmek. Bir diğer seçenek ise müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılık hizmetinden faydalanarak, fatura bilgilerinizi girip ödeme işlemini gerçekleştirmenizdir. Son olarak da seçebileceğiniz bir diğer opsiyon Türksat resmi internet sitesini kullanarak gerçekleştireceğiniz ödeme işlemidir.

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak online.turksat.com.tr adresine gitmeniz gerekmektedir. Bu site üzerinde sol kısımdan Fatura Sorgulama butonuna tıklamanız gerekmektedir.

türksat

Hemen ardından açılacak sayfada 4 farklı seçenek halinde fatura sorgulama işlemi yapılabildiğini göreceksiniz. Size en kolay gelecek şekilde gerekli bilgileri doldurup, sisteme giriş yaparak fatura sorgulama işleminin ardından, internet fatura ödeme işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem internet üzerinden yapıldığı için zamandan da büyük ölçüde tasarruf etme imkanı bulabileceksiniz.

Türksat İnternet Fatura Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.