Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Faturası Ödeme

Bu yazımızda sizlere internet faturanızı nasıl ödeyeceğiniz hakkında birtakım bilgiler paylaşacağız. İnternet teknolojisinin getirdiği tüm faydalardan yararlanabilmek için ilk olarak internet bağlantısı yaptırmanız gerekmektedir. Türkiye çapında hemen hemen tüm şehirlere hizmet veren 2 ana firma mevcuttur. Bunlar Türk Telekom ve Türksat firmalarıdır. Her 2 firmadan istediğinize başvuru yaparak, teknik ekibin gelerek evinizde veya işyerinizde, kolay bir şekilde montaj işlemini gerçekleştirmesi ile internet hizmetlerinden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Ancak tüm bu imkanlar için aylık düzenli bir şekilde, almış olduğunuz internet hizmetinin hızına ve kotasına bağlı olarak belirlenen tutarda internet faturası ödeme yükümlülüğünüz bulunmaktadır. Bu miktarı ödemek için ister bayilikler üzerinden, ister internet bankacılığı kullanarak, isterseniz de internet hizmeti almış olduğunuz firmanın resmi internet sitesi üzerinden ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yazının geriye kalan kısmında ise internet faturanızı nasıl ödeyeceğiniz hakkında verilecek birtakım bilgiler ile ödeme işleminizi büyük bir kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Faturası Ödeme

Bu işlem Türk Telekom aboneleri için geçerlidir. Türk Telekom firmasının kayıtlı müşterisi olan kişiler internet faturası ödeme işlemini 3 farklı şekilde gerçekleştirebilirler. Bunlardan 2 tanesi internet üzerinden 1 tanesi de bayilikler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bayilik üzerinden internet faturası ödeme işlemi için fatura bilgileri, kayıtlı cep telefonu bilgisi ve kimlik bilgileri ile birlikte herhangi bir Türk Telekom bayisine giderek fatura ödeme işlemini ister nakit, ister kredi kartı ile gerçekleştirebilirsiniz. Sanal ortam üzerinden gerçekleştirilen ilk fatura ödeme işlemi internet bankacılığı yolu ile yapılmaktadır. Kullanmış olduğunuz bankanın, online bireysel bankacılık bölümüne girerek, gerekli bilgileri girip internet faturanızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Bir diğer sanal ödeme işlemi ise Türk Telekom internet sitesi üzerinden yapılan fatura ödeme işlemidir. İlk olarak Türk Telekom resmi sitesi olan www.turktelekom.com.tr adresine gidiniz. Açılan sayfada sol üst kısımda Bireysel seçeneğine tıklayınız. Açılan alt menüden Evde İnternet seçeneğine geliniz. Daha sonra sağ kısımdan Fatura Ödeme butonuna tıklayınız.

ttnet

Karşınıza ödeme yapabileceğiniz sayfa gelecek. Bu sayfa üzerinde Hesap No, TCKN, Telefon No, Adsl No ve Net Mobil No seçenekleri mevcut. Bu seçeneklerden sizler için en kolay olanı seçtikten sonra gerekli bilgileri doldurup, Devam tuşuna basınız. Karşınızda internet faturası ve ödeme seçenekleri gelecek ve bu şekilde internet faturanızı kolay ve basit bir şekilde ödeme şansı bulacaksınız.

Türk Telekom İnternet Faturası Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Türksat İnternet Faturası Ödeme

Türksat abonesi olarak Uydunet kullanıcılarının internet faturası ödeme işlemleri yine aynı seçenekleri barındırmaktadır. Bunlar yine aynı şekilde bayilikler üzerinden, internet bankacılığı yolu ile ve Türksat resmi sitesi üzerinden yapılan internet faturası ödeme işlemlerini içermektedir. Bayilikler üzerinden internet faturası ödeme işlemi için Türksat internet faturası bilgileri ile, kayıtlı cep telefonu bilgisi ile veya diğer kimlik bilgileri ile en yakın Türksat bayisine giderek ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlemler sizlere vakit kaybettireceği için internet üzerinden çok daha kolay veya basit bir şekilde internet faturanızı ödeyebilirsiniz.

Bunun için ilk seçenek internet bankacılığıdır. Kullanmış olduğunuz bankanın internet bankacılığı kısmından fatura bilgileriniz ile birlikte ödeme yapabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise Türksat resmi sitesi üzerinden internet faturası ödeme işlemidir. İlk olarak online.turksat.com.tr adresine gidiniz.

türksat

Karşınıza çıkan sayfanın sol kısmından Fatura Sorgulama butonuna tıklayınız. 4 farklı seçenek halinde fatura ödeme seçeneklerini göreceksiniz. Size en uygun olan seçenek ile birlikte gerekli bilgileri doldurup, Fatura Sorgula butonuna tıkladıktan sonra fatura ödeme işleminizi gerçekleştirme imkanı bulacaksınız. Böylece internet fatura ödeme işleminizi kolay bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Türksat İnternet Faturası Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.