Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Faturası Öğrenme

İnternet çağımızın en büyük gerekliliklerinden olup, günümüz teknolojisinin bu denli gelişmesinde büyük oranda role sahiptir. Ancak internet hizmetlerinden faydalanabilmek için ilk olarak internet aboneliği açtırmanız gerekmektedir. Bu işlem için ülkemizde geniş çaplı yani hemen hemen tüm illerde hizmet veren 2 adet büyük firma bulunmaktadır. Bunlar Türk Telekom ve Türksat firmalarıdır. İnternet hizmetinden faydalanmak istediğiniz firmanın herhangi bir bayiliğine giderek, abonelik işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Ancak ilk olarak tarife seçmeniz gerekmektedir. Çünkü aylık olarak ödemeniz gereken internet faturası, seçeceğiniz tarifeye göre değişiklik gösterecektir. Almış olduğunuz internet hizmeti sonucu, gelen internet faturanızı öğrenmek için yazımızın geriye kalan kısmında, yapmanız gereken internet faturası öğrenme işlemi hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler Türk Telekom ve Türksat firmaları için ayrı ayrı anlatılacak olup, elde etmek istediğiniz bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Faturası Öğrenme

Eğer Türk Telekom abonesi olarak internet kullanıcısı iseniz ve internet faturanızı öğrenmek istiyorsanız, yazının bu kısmında verilen bilgiler tam sizin ihtiyacınıza yönelik olacaktır. İnternet faturanızı öğrenmek istiyorsanız önünüzde 3 farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan ilki SMS yolu ile öğrenmedir. Eğer abonelik işlemi sırasında telefonunuza kısa mesaj yollama seçeneği işaretlenmiş ise, her ay düzenli olarak fatura tutarınız ve en son ne zaman ödeme işlemi yapabileceğiniz, sizlere SMS olarak gönderilecektir. Bir diğer seçenek ise Türk Telekom bayiliklerine giderek internet faturası öğrenme işlemidir. Bu seçenek için sizlerden fatura ya da kimlik bilgileri istenecektir. Gerekli bilgilerden herhangi biri ile internet faturanızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ancak işiniz gereği internet faturanızı öğrenmek için herhangi bir bayiye gidecek vaktiniz bulunmuyor ise, internet üzerinden de fatura tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu işlem çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

İnternet üzerinden fatura tutarınızı öğrenmek için ilk olarak www.turktelekom.com.tr adresine gidiniz. Sol üst kısımdan Bireysel seçeneğine tıklayınız. Karşınıza bir alt menü çıkacaktır. Bu menü üzerinden Evde İnternet butonunu seçiniz. Yeni açılan sayfanın sağ kısmından Faturası Ödeme seçeneğine tıklayınız.

ttnet

Karşınıza çıkan yeni sayfanın alt kısımlarında bir kutu göreceksiniz. Fatura ödeme işlemini gerçekleştirmeden önce fatura tutarınızı öğrenebilirsiniz. Bu kutucuk içerisinde 5 farklı şekilde sistem üzerinden faturanızı öğrenme seçeneğiniz olduğunu göreceksiniz. Size en kolay gelen şekilde bilgilerinizi girip, Devam butonuna bastıktan sonra internet faturası öğrenme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Faturası Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

Türksat İnternet Faturası Öğrenme

Türksat abonesi olarak internet hizmetinden faydalanan kişiler için internet faturası öğrenme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Türksat müşterilerinin internet faturalarının miktarını öğrenebilmeleri için 3 farklı opsiyon bulunmaktadır. Bunlar SMS ile öğrenme, bayiliklere giderek öğrenme ve internet üzerinden öğrenme işlemleridir. SMS ile internet fatura öğrenme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, bunun için abonelik sırasında vermiş olduğunuz telefon numarasına SMS ile bilgilendirme seçeneğini aktif etmiş olmanız gerekmektedir. Diğer bir seçenek ise herhangi bir Türksat bayisine giderek fatura veya kimlik bilgileriniz ile faturanızı öğrenmek istediğinizi söyleyerek yapılan işlemdir.

Son opsiyon ise internet üzerinden internet fatura öğrenme işlemidir. İnternet faturası öğrenme işlemini gerçekleştirebilmek için ilk olarak online.turksatkablo.com.tr adresine gidiniz. Açılan sayfanın sol kısmından Fatura Sorgulama butonuna tıklayınız.

türksat

Karşınıza gelen ekranda 4 farklı şekilde sorgulama yapılabildiğini göreceksiniz. Bunlar ödeme numarası ile fatura sorgulama, müşteri numarası ile fatura sorgulama, hizmet numarası ile fatura sorgulama, TC kimlik numarası ile fatura sorgulama işlemleridir. Bu işlemler arasında tercih ettiğiniz seçenek ile birlikte gerekli bilgileri doldurup, Fatura Sorgula butonuna basarak internet faturası öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türksat İnternet Faturası Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.