İnternet Vergi Dairesi Kredi kartı ile Ödeme | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İnternet Vergi Dairesi Kredi Kartı ile Ödeme

İnternet vergi dairesi adından da anlaşılacağı üzere, vergi dairesi hizmetlerini sanal ortam üzerinden sağlayan bir hizmettir. Peki vergi dairesine göre ne avantajı vardır? İnternet vergi dairesinin oldukça büyük faydaları bulunmaktadır. Bunlar arasında daha az zaman alması en önemli özelliklerinden biridir. Bunun anlamı ise işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirdiğiniz için vergi dairesine giderek vakit kaybetmenize gerek kalmayacağıdır. Gündelik iş yoğunluğu yüksek olan kişiler, bu tür işlemlere ayıracak vakit bulamazlar. Bu yüzden büyük avantajlar içeren bir kolaylıktır.

Vergi dairesinden yapabileceğiniz işlemlerden biri de ödeme işlemleridir. Normalde yapılacak ödeme işlemleri için vergi dairesine giderek ödeme işlemini nakit olarak yapmanız gerekiyordu. Gündelik hayat ve iş yoğunluğu düşünülecek olduğunda, çoğu kişi vergi dairesine giderek saatlerce sıra bekleyecek vakti bulamayabilir. Ancak internet vergi dairesinin kullanılmaya başlanması ile artık bu işlemi sanal ortam üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece büyük bir kolaylıkla hem de zaman kaybetmeden internet vergi dairesi üzerinden ödeme işleminizi yapabilirsiniz. Ayrıca bu ödeme işlemini kredi kartı ile basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yazının geriye kalan kısmında internet vergi dairesi kredi kartı ile ödeme işleminden bahsedeceğiz. Bu kolaylıktan faydalanmak isteyen kişilerin, yazının devamını dikkatli bir şekilde okuması gerekmektedir.

İnternet Vergi Dairesi Kredi Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır?

İnternet vergi dairesi kredi kartı ile ödeme işlemini yapabilmek için ilk olarak vergi dairesinin internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Bu durumda verdiğimiz link adresine gidiniz. Alt kısımlara geldiğinizde yapabileceğiniz işlemlerin isimleri bulunmakta. Bunlar arasında e-Beyanname, 6552 Bilgilendirme ve Ödeme, 6111 Ödeme, İnternet Vergi Dairesi, Motorlu Taşıtlar, Cep Telefonu Harcı Ödeme, Hazır Beyan Sistemi, Sorgulamalar, Borç Bilgilendirme Servisi ve İhbar Bildirimi gibi seçenekler yer almaktadır. Tüm bu işlemlerden size lazım olanın kutucuğuna tıklayarak farklı durumlar için sorgulama veya ödeme işlemini yapabilirsiniz. Ancak bizim konumuz olan internet vergi dairesi kredi kartı ile ödeme işlemi için ilk olarak durumunuzu seçmeniz gerekmektedir. Bunlar arasında 6552 Bilgilendirme ve Ödeme, 6111 ödeme gibi seçenekler yer almaktadır.

6552 Bilgilendirme ve İnternet Vergi Dairesi Kredi Kartı ile Ödeme

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak 6 numaralı kutucuğa tıklayınız.

6552

Daha sonrasında açılan ekran üzerinde yeşil kutucuk içerisinde yer alan 6552 Ödeme butonuna basınız. Yeni açılan sayfada 6552 sayılı kanun kapsamında ödeme işlemi yapabilmeniz için internet vergi dairesi kullanıcı kodu ile, TC kimlik numarası veya diğer bilgiler ile, motorlu taşıt plaka ve tescil tarihi bilgileri ile veya tecil dosya numarası/tahakkuk fiş numarası ile giriş yaparak yapılandırılmış borç ödeme işleminizi internet üzerinden gerçekleştirme imkanına sahipsiniz.

İnternet Vergi Dairesi Kredi Kartı ile 6111 Ödeme

Bir diğer internet vergi dairesi kredi kartı ile ödeme işlemi de 6111 ödeme işlemi ile mümkün olmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için anasayfa üzerinden 6111 ödeme butonuna tıklamanız gerekmektedir.

6111

Daha sonrasında açılan sayfa üzerinde yine aynı seçeneklerin yer aldığını göreceksiniz. Ancak bu seçenekler arasındaki tek fark yasadır. Açık olan sayfada yer alan ödeme işlemleri 6111/6495 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilmektedir. Ödeme işlemini gerçekleştirmeden önce hangi yasa gereği borçlandığınızı belirlemek faydalı olacaktır.

Tüm bu borç ödeme işlemlerini sanal ortam üzerinden internet vergi dairesi kredi kartı ile ödeme seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar İçin İnternet Vergi Dairesi Kredi Kartı ile Ödeme

Motorlu taşıtlar ile ilgili ödemelerinizi internet vergi dairesi kredi kartı ile ödeme işlemi sayesinde kolayca yapabilirsiniz.

mo

Yine ana sayfa üzerinden Motorlu Taşıtlar butonuna tıklayınız. Açılan sayfa üzerinden Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme butonuna basınız. Açılan sayfa üzerinden gerekli bilgileri farklı durumlar için doldurup, ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Vergi Dairesi Kredi Kartı ile Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.