Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İNTERNETTEN TAPU KAYDI SORGULAMA

Kişiler tapu ile ilgili işlemlerinde saatlerce tapu dairelerinde bekleyip işlem yaptırmaya çalışırlardı. Artık gelişen teknoloji ile birlikte buna gerek kalmadı. Kişiler internetten tapu kaydı sorgulama işlemlerini yapabiliyorlar. Ayrıca internet üzerinden tapu kaydı sorgulama işlemi kişilere hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de kişiler işlerini erteleyip uzun kuyruklarda sıra bekleme derdinden kurtuluyor. İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bizlerde yazımızda E-Devlet sistemi üzerinden tapu kaydı sorgulama işleminiz ayrıntılı ve anlaşılabilir şekilde anlatacağız.

İnternetten Tapu Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapıldığı için kişilerin ilk olarak bir E-Devlet şifresine ihtiyacı vardır. E-Devlet şifresi elde etmek oldukça basit ve zahmetsiz bir iştir. Herhangi bir PTT şubesine gidip 2 TL işlem ücreti ödeyerek E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifreniz sizlere kapalı bir zarfın içerisinde verilecektir. E-Devlet şifresinin kapalı bir zarfın içerisinde verilmesinin amacı bu şifrenin size özel olması ve hiç kimse ile paylaşmamanız gerektiğidir. Çünkü E-Devlet şifresi ile E-Devlet sistemi üzerinden birçok işlem yapılabilir.

  • E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra ilk olarak yapmanız gereken işlem yazımızın sonunda vermiş olduğumuz internetten tapu kaydı sorgulama bağlantı linkine tıklamaktır.
  • Bağlantı adresine tıkladığınızda tapu bilgileri sorgulama sayfası açılacaktır. Bu sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız.

tapu

  • İnternetten tapu kaydı sorgulama için bu bağlantı adresine tıkladıktan sonra karşınızda Türkiye Cumhuriyeti Vatandaş Kimlik Doğrulama Sistemi açılacaktır. Açılan bu sayfada ilk olarak yapmanız gereken işlem T.C. kimlik numaranızı girmenizdir.

tapu1

  • Ardından internetten tapu kaydı sorgulama için E-Devlet şifrenizi giriniz.

tapu2

  • Daha sonra ise internetten tapu kaydı sorgulama için sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.

tapu3

Bu işlemleri anlattığımız gibi eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirdiğiniz takdirde internetten tapu kaydı sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

İnternetten Tapu Kaydı Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.