İŞ BANKASI IBAN SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İŞ BANKASI IBAN SORGULAMA

IBAN numarası günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bilindiği üzere 1 Ocak 2010 tarihinde  Türkiye Bankalar Birliği kararı ile zorunlu hale gelmiştir. Her ülkenin IBAN numarası farklıdır en fazla 36 hane olabilen IBAN numarası ülkemiz için 26 haneden oluşmaktadır. İlk 2 hane ülkemizin uluslararası kodu olan TR’dir. Devamında gelen 2 hane kontrol basamaklarını ifade etmektedir ve IBAN numarasının doğru olduğunu kanıtlamada yardımcı olacaktır. Sonraki 5 hane ise kullanmış olduğunuz banka kodu anlamına gelmektedir. Yedek olarak ayrılan kısım tek haneden oluşmuş olup, değiştirilene kadar sıfır olarak kabul edilmiştir. Son 16 hane ise banka hesap numaranızı ifade etmektedir. IBAN kullanımının amacı kullanmış olduğunuz bankadaki mevcut müşteri hesap numarasının yerine kullanılacak olup, para transferlerinin hızlı, hatasız ve az maliyetle gerçekleştirilmesi amacıyla belirli bir standarda göre oluşturulmuştur. Şimdi size aşağıdaki yazımızda İş Bankası IBAN sorgulama işlemini açıklayacağız.

İş Bankası IBAN Sorgulama İşlemini Nasıl Yaparım?

İş Bankası sergilediği yenilikçi tavrı ve modern çağ anlayışı ile internet bankacılı sistemini kullanıma açmıştır. Şube üzerinden halledebildiğimiz işlemlerin çoğunu internet üzerinden de yapma imkanına sahibiz. Bu işlemlerden biride İş Bankası IBAN sorgulama işlemidir. İş Bankası resmi internet sitesi üzerinde bulunan sayfa dahilinde yapabileceğimiz bu işlem için İş Bankası sayfa üzerinden sizden birkaç bilgi talep etmektedir; hesap tipi, kullanmış olduğunuz şube kodu eğer bilmiyor iseniz ilgili bölümün yanındaki soru işaretine tıklayarak kullandığınız şubenin hangi ilde olduğu ve adını yazmanız yeterli ve hesap numaranız bu 3 bilgi dahilinde internet erişiminiz olan her yerden şubeye kadar gidip beklemeye gerek kalmadan birkaç saniye içinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

iş bankası ıban

Görselde de gördüğünüz üzere sadece bu 3 bilgi sizin İş Bankası IBAN sorgulama işleminizi yapmanıza yardımcı olacak. Birazdan aşağıda İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden verecek olduğumuz bağlantı adresine tıklayarak İş Bankası IBAN sorgulama işleminizi saniyeler içinde yapabilirsiniz.

İş Bankası IBAN Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.