Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İş Bankası Kart Başvuru Sonucu

İş Bankası Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası son yıllarda yaptığı yenilikler ve müşteri odaklı çalışmalar ile tüm işlemleriniz için bankanıza ulaşabileceğiniz bir çok kanal alternatifi sunmaktadır. Hızlı ve güvenli bir şekilde kredi kartı başvurusunda bulunmak için ilk adım hangi kartın size uygun olacağına karar vermektir. Bu işlemi 0850 724 0 724 numarasından telefon bankacılığı üzerinden ve “kartın adı” boşluk “kimlik numarası” şeklinde 4402’ye mesaj atarak gerçekleştirebileceğiniz gibi, şubelerden veya İş Bankası’nın internet sitesi üzerinden “Ana Sayfa > Bireysel > Kartlar”  yolunu takip ederek de gerçekleştirebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden kartların özelliklerini inceleyebilir, farklı kartları karşılaştırabilir, faiz oranları, ücretler ve ek hizmetler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Hangi karta bavuracağınıza karar verdikten sonra yine telefon bankacılığı aracılığıyla, şubeye kimlik belgeniz ile bireysel başvuruda bulunarak veya internet şubesinde “Ana Sayfa > Bireysel > Kartlar > Hızlı Kredi Kartı Başvurusu” sekmesini takip ederek kart başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada kimlik numaranız, cep telefonu numaranız, aylık ortalama net gelir bilginiz ve başvurunuzu tamamlama şekli ile ilgili isteğinizi soruları cevaplayarak hızlı ve güvenilir bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kart Başvuru Sonucumu Nasıl Öğrenebilirim?

1. İnternet Şubesi

Kredi kartı başvurunuzu tamamladıktan sonra bankanız sizin adınıza gerekli incelemeleri yapacak ve başvuru sonucunuzu, kart başvurusu sırasında belirtmiş olduğunuz iletişim kanalı aracılığıyla size iletecektir.
kredi kartı başvuru takipKart başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için İş Bankası resmi sitesinden “Ana Sayfa > Bireysel > Kartlar > Kredi Kartı Başvurusu Takip” ekranından size verilmiş olan referans numarası veya kimlik numarası ve başvuruda kullandığınız telefon numarası ile giriş yapmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun üzerinden yeterli zaman geçmiş(işlemler yaklaşık 10 gün sürebilmektedir) ve kart isteğiniz sisteme kaydedilmiş ise bu aşamada istenilen bilgileri girdikten sonra kart başvurunuzun değerlendirmesinin hangi aşamasında olduğunu öğrenebilirsiniz. İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Takip Ekranı’nındaki formun doldurulmasının ardından açılacak sonuç sayfasında başvuru türünüz, başvuru aşamasında size verilmiş olan referans numaranız, başvuruda bulunduğunuz tarih, başvuru yaptığınız kanal(telefon bankacılığı, sms, interenet şube veya banka şubesi), başvurduğunuz kartın türü özet olarak bir tablo şeklinde görünecektir. Tablonun son satırında ise başvuru durumunuz yer almaktadır.
Kart Başvuru Sonucu

Yukarıda örneği verilen kart başvurusu sonuç ekranında, 166771 referans numarasıyla 29.06.2016 tarihinde internet şube üzerinden yapılan İş’te Üniversiteli kredi kartı için yapılan başvurunun reddedildiği görülmektedir.

Başvuru sonucunuzu öğrenmek için TIKLAYINIZ.

2. Diğer Kanallar

İş Bankası kredi kartı sahibi olmak için kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve aylık ortalama net gelirinizi kart talep referans numarası ile sisteme kaydettirdikten sonra başvurunuzun değerlendirme süreci başlayacaktır. Değerlendirme sürecinin hangi aşamasında olduğunuz ve başvuru sonucunuz ile ilgili detaylı bilgiye internet şubesi üzerinden nasıl ulaşacağınız yukarıda anlatıldı. Şimdi diğer kanallardan başvurunuzun takibini nasıl yapacağınızı inceleyeceğiz.

İş Bankası şubelerinde gişe kısmından veya müşteri temsilciniz ile görüşerek kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenmek için kimlik bilgilerinize, telefon numaranıza veya referans numaranıza ihtiyacınız olacaktır. Sorulan belgeleri ve bilgileri İş Bankası çalışanları ile paylaşarak sonuca dair detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Telefon bankacılığı kullanarak kart başvurunuzun sonucunu öğrenmek için Türkiye ve K.K.T.C’den 0850 724 0724, yurtdışından +90 850 724 0724 numaralı “İş Bankası Müşteri Hizmetleri” çağrı merkezini arayıp İş Bankası müşterisiyseniz sırasıyla önce 0’ı ardından müşteri numaranız ve 6 haneli şifreniz ile kendinizi sisteme tanıtarak müşteri temsilcinize bağlanabilir ve kart başvurunuzun sonucunu öğrenme isteğinizi dile getirebilirsiniz. Gerekli güvenlik doğrulamalarının ardından yetkili çalışan kimlik numaranız ile sorgulama yapacak ve size doğru bilgiyi verecektir.

Kredi Kartı Başvurusu Sonucu

Kredi kartı başvurunuzun onaylanması durumunda vermiş olduğunuz adrese veya tercih ettiğiniz şubeye kartınız teslim edilecektir. Kartınızı şahsen teslim almalı ve teslimat sırasında kimlik belgeniz ile doğrulama yapmalısınız. Eğer daha önce adres bildirmemişseniz veya adres bilgilerinizde güncelleme yapmak durumundaysanız İş Bankası iletişim kanalları aracılığıyla gerekli güncellemeleri rahatlıkla yapabilirsiniz. İletişim bilgilerinizin devamlı güncel ve doğru olması bankanız ile iletişiminizin kalitesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Kart başvurunuz kredi notunuzun yeterli olmaması, kısa zaman aralığında yapılmış çok sayıda başvuru, düzenli bir geliriniz olmaması, başvurduğunuz kart limitinin yüksek olması, ödemeye devam ettiğiniz kredileriniz olması, eski borç veya davalar gibi sebeplerle reddedilebilir. Sonucunuz ile ilgili detayları müşteri temsilcinizle görüşebilir ve gerekli şartlar sağlandıktan sonra başvurunuzu yenileyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.