Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İŞ BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

Nüfus yoğunluğunun artması ile artan çalışmaya başlayacak kişi sebebiyle iş talepleri de giderek artmaktadır. Bu sebepledir ki işsizlik ciddi oranda artış göstermektedir. Bazı kuruluşlar işsizliğin bu denli artışının önünü kesmek için iş arayanlar ve işverenler için online olarak iş başvurusu yapabilme imkanını iş arayan vatandaşlarımıza sunmuşlardır. İş başvurusunu online olarak yapabildiğiniz gibi yine aynı şekilde başvurunuzun kontrolünü de bu şekilde yapabilmeniz mümkündür. E-Devlet sitesi üzerinden sağlanan hizmetlerden biri olan iş başvuru sonucu sorgulama işlemi sayesinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat İŞKUR’ a üye olduğunuz takdirde internet üzerinden iş başvurusu yapabilmenize imkan verilmektedir. İŞKUR’a üye olmakta çok kolay bir işlemdir. Bunun için kişisel bilgileriniz yeterli olup hızlı bir şekilde üyeliğini sağlayabilirsiniz. Üye olduğunuz taktirde yazımızın devamında E-Devlet sitesi üzerinden iş başvuru sonucu sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgileri alarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

E-Devlet Sitesi Üzerinden İş Başvuru Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sitesi üzerinden pek çok işlemde olduğu gibi iş başvuru sonucu sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için de öncelikle bir E-Devlet şifrenizin bulunması gereklidir. Eğer E-Devlet şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek, kimliğinizle başvuru yapmanız sonucu 2 TL ücret karşılığında size özel olan bir zarfta E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.E-Devlet  şifrenizi aldıktan sonra yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız E-Devlet sitesi üzerinden iş başvurusu sonucu sorgulama bağlantı adresine tıklayınız. İşlem için açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

iş başvurusu

Ardından T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile birlikte sisteme giriş yapınız.

işgöremezlik ödeme2

Son olarak “Sisteme Giriş Yap”  butonuna tıkladığınız taktirde E-Devlet iş başvuru sonucu sorgulama ekranı karşınıza gelecektir.

işgöremezlik ödeme3

Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz durumunda iş başvurusu sonucu sorgulama işleminiz ve iş başvurunuz ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Sitesi Üzerinden İş Başvuru Sonucu Sorgulama için LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.