Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İşkur İl ve İlçelerin İletişim Bilgileri

İşkur, Türkiye İş Kurumu’nun kısaca ifade edilmiş şeklidir. İşkur, yani Türkiye İş Kurumu, 4 Ekim 2000 tarihinde İş ve İşçi Bulma Kurumu‘nun kapatılmasından sonra kurulmuş  bir kurumdur. İş ve İşçi Bulma Kurumu gibi İşkur’un da öncelikli amacı işsizliği önlemektir.  Bunun için iş başvuruları hazırlar, takip eder ve aynı zamanda yeni iş alanları açma konusunda yaygınlaştırıcı, iyileştirici ve koruyucu bir görev üstlenir. Kısaca, hem işsizliği önlemek hem de yeni istihdamlar oluşturmak için çalışan bir kurumdur.

Tüm bunları gerçekleştirebilmek için ise çeşitli meslek edindirme kursları yürütür. Örneğin, bazı kurum ve kuruluşlar ile anlaşmalar yapar ve bu doğrultuda  personel yetiştirmek için kurslar açar, kursiyerler yetiştirir.  Aynı zamanda, İşkur meslek edindirme kursları açar ve böylece belli bir mesleği olmayan kişiler bir ücret karşılığında bu kurslardan faydalanabilir. Tüm bu çalışmalar ile işsizlik bir nebze de olsa engellenmeye çalışılmaktadır.

İşkur’ un görevlerinden bir diğeri ise geçerli bir sebepten işinden ayrılan ya da yüz kızartıcı suçlar dışında işten çıkarılan kişilere kıdem ve maaşlarına göre bu kişilerin iş bulana kadar zor durumda kalmalarını önlemek amacıyla maaş ödemesi yapmaktır. Böylece, insanların mağduriyetleri mümkün olduğu oranda azaltılmaya çalışılır.

İşkur, yani Türkiye İş Kurumu, sayesinde birçok iş ilanına ulaşabilir, İşkur resmi internet sitesinde üye olarak iş arayabilir, iş başvurularında bulunabilirsiniz.

İşkur’ un bir diğer görevi ise  iş gücüne dair analizler ve araştırmalar yapmak ve bunlara göre iş gücü politikaları belirlemektir. İşsizlik sigortasının verilmesi de İşkur’ un görevlerinden biridir. Hizmet akdi bittikten sonraki 30 gün içerisinde başvurulduğunda bir işsizlik ödeneği bağlanır. İşsizlik sigortası, gelirin toplumda adil ve dengeli bir şekilde paylaştırılmasını hedefler. Bu yüzden, sosyal devlet olma açısından oldukça önemlidir.

İşkur Resmi İnternet Sitesi için TIKLAYINIZ !

İşkur e- devlet Sayfası için TIKLAYINIZ !

 

Bu yazımızda İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri konusunda bilgi vereceğiz.

İşkur İl ve İlçelerin İletişim Bilgileri

İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri, daha önce yukarıda yer verilmiş olan İşkur resmi internet sitesinden görülebilir. Yazımızın devamında görsellerle destekleyerek İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri görmeyi anlatacağız.

Öncelikle İşkur resmi internet sitesine giriniz. Daha sonra sayfanın en altında yer alan iletişim yazısına tıklayınız. Açılan sayfada İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri görüntüleyebileceksiniz. Aşağıda verilen linke tıklayarak da direkt olarak İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri görüntülenebilir.

İşkur İl ve İlçelerin İletişim Bilgileri için TIKLAYINIZ !

iskurharita

Açılan sayfada görseldeki haritayı göreceksiniz. Burada merak ettiğiniz İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri için yapmanız gereken şey öncelikle bir il seçmektir. Seçtiğiniz ilin haritada üzerinde tıklayınız.

Örneğin, İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri için İstanbul ilini seçtik. Haritada üzerinde İstanbul’a tıkladığımızda haritanın altında İstanbul ilinde bulunan İşkur İl Müdürlüğü ve ilçelerde bulunan tüm hizmet merkezlerinin bilgileri listelenir. İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri arasında telefon, faks, e- posta ve adres gibi bilgiler yer almaktadır. Tarif edilen adımları uygulayarak kolayca İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri görülebilir.

Bunun dışında, İşkur resmi internet sitesinde de geçtiği gibi Size En Yakın İletişim Hattı, 444 75 87 no’ lu telefon numarasıdır. Bu numarayı arayarak da merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz herhangi bir şeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda, İşkur İletişim sayfasında yer alan İl Müdürlükleri İletişim Bilgileri butonuna tıkladığınızda, küçük bir pencere açılır. Bu pencerede 81 ilimizin yer aldığı bir liste yer alır. Bu listeden seçim yaparak istediğiniz İşkur il ve ilçelerin iletişim bilgileri görüntülenebilir.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.