Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İŞKUR İş İlanları

İnsanlar seçtikleri üniversitelerin istedikleri bölümünü kazandıktan sonra mezun olurlar. Daha sonra iş hayatına atılmak ya da kendilerine uygun bir iş bulabilmek için birtakım girişimlerde bulunurlar. İş bulmak için insanların daha çok tercih ettiği kurum İŞKUR’dur. İŞKUR devlet bünyesinde yer alan ve insanların kayıt olmaları durumunda onların istedikleri özelliklere sahip olan iş alanlarının bulunmasını sağlar. Yani çalışan ve işveren arasındaki bağlantının oluşmasına yardımcı olur. İş arayanların en kısa süre içerisinde iş bulacağı kurum İŞKUR’dur. Bu nedenle iş aramanız durumunda mutlaka İŞKUR’a kayıt olarak, İŞKUR iş ilanlarını incelemeniz gerekir. En güncel ilanlar İŞKUR iş ilanlarında yer alır. İŞKUR iş ilanlarına ulaşabilmeniz için ilk olarak İŞKUR’a kayıt yaptırmanız gerekir. İŞKUR’un hizmetlerinden yararlanmak isteyen ve iş arayan herkesin İŞKUR’un internet sitesinden ya da İŞKUR’a bizzat giderek şahsi başvurusunda bulunması gerekir. İş arayan bireyler ve işveren arasında başarılı bir eşleşme olabilmesi için iş arayanların kendileri hakkında tam, eksiksiz ve doğru bilgileri vermeleri gerekir. Aksi durumda İŞKUR iş ilanları arasında işveren ve iş arayanla doğru bir gerçekleşmez.

Türkiye İş Kurumu İş İlanları

İŞKUR iş ilanlarını sorgulayabilmek için İŞKUR’a kayıt olmanız gerekmektedir. İŞKUR iş ilanları sorgulamasında kuruma gitmenize gerek yoktur, bu işlemi internet üzerinden kayıt olduktan sonra da yapabilirsiniz. İş arayan bireyler internet üzerinden yapacakları ya da kurum personeli ile yapacağı kayıtlarda mutlaka doğru bilgilerin sistemde yer almasını sağlaması gerekir. Çünkü İŞKUR iş ilanlarını sorgulayabilmek için bilgilerinizin tam ve doğru olması gerekmektedir. İş arayan bireylerin kişisel bilgilerini sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde aktarması işveren ve iş arayan arasındaki eşleşme sürecini hızlandırır. Yani iş arayan bireyler çok daha hızlı bir şekilde istedikleri işe sahip olabilirler. İŞKUR’un internet sayfası üzerinden İŞKUR iş ilanlarını sorgulama işlemini çok kısa bir sürede yapabilirsiniz. İŞKUR iş ilanlarına ulaşabilmeniz için ilk olarak İŞKUR’a üye olmanız gerekmektedir. Ancak İŞKUR’a kaydınız sırasında mutlaka doğru ve eksiksiz bilgileri sisteme aktarmanız gerekmektedir. İŞKUR’un özellikle sizden istediği önemli noktalardan biridir. İŞKUR iş ilanlarına hem internet üzerinden yapacak olduğunuz kayıt işlemlerinde hem de kuruma giderek yapacağınız kayıtla çok kısa bir süre içerisinde ulaşım sağlayabilirsiniz. İŞKUR’a üye olmanız için farklı statülerdeyseniz onları mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Aksi bilgi verdiğiniz sürece işveren ve iş arayan arasındaki eşleşme süreci daha uzun bir süreye yayılacaktır. İŞKUR iş ilanlarına ulaşabilmeniz için kayıt yaptırdıktan sonra İŞKUR’un internet sayfasını açmanız gerekmektedir. Daha sonra ilgili boş alanları kişisel bilgilerinizi sisteme doğru ve eksiksiz bir şekilde aktardıktan sonra sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. İŞKUR iş ilanlarını internet üzerinden arama işlemi çok kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Bu durumda Kuruma gitmenize gerek de kalmamaktadır. İstediğiniz zaman internet üzerinden İŞKUR iş ilanlarını sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

İŞKUR Üye Ol

İŞKUR iş ilanlarını görebilmeniz için ve aynı zamanda iş bulabilmeniz için ilk olarak İŞKUR’a kayıt yaptırmanız gerekmektedir. İsterseniz İŞKUR’un internet sitesi üzerinden ya da kuruma giderek personel eşliğinde kaydınızı yaptırabilirsiniz. İŞKUR’a kayıt olabilmeniz için İŞKUR’un belirlediği birtakım özelliklere sahip olmanız gerekiyor. Bu şartlardan en önemlisi, bireylerin on dört yaşını doldurmuş olmaları ve aynı zamanda İŞKUR’a kayıt yaptırırken erkek bireylerin fiilen askerlik görevinde bulunmamaları gerekmektedir. İş arayan bireylerin İŞKUR iş ilanlarına başvurma sırasında verdikleri beyan ve bilgiler esas olarak alınır.

Engelli Kaydı: Kanunlarda açıkça ifade edilen engelli tanımında, doğuştan ya da sonradan, zihinsel, bedensel ya da sosyal yeteneklerini kaybetmesi nedeniyle çeşitli ihtiyaçlarını karşılamasa zorluk yaşayan, farklı bir kişinin yardımına muhtaç olan, engel durumuna göre de tüm vücut fonksiyonlarının en az %40’nı kaybetmiş olan bireyler olarak yer alır. Bu durumda engelli olan bireyler İŞKUR iş ilanlarına başvurabilmek ve aynı zamanda İŞKUR’a üye olabilmek için Sağlık Kurumlarından alacakları engelli raporunu İŞKUR’a teslim etmeleri gerekmektedir. Eğer internet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isterseniz, kişilerin sağlık raporunu Kuruma teslim ederek ya da göndererek bu durumu onaylatmaları gerekmektedir. Onay işlemi yapılmayan engelli bireyler normal bir statüde işlem görecektir. Engelli bireylerin sağlık raporunda herhangi bir işte çalışamaz bilgisi yer alan kişilerin kaydı alınmayacaktır.

Eski Hükümlü Kaydı: Kasıtlı olarak işlenen herhangi bir suçtan dolayı bir yıl ya da daha uzun bir süre hapis cezasına hüküm giyenler ile Devlet memuru olmaya engel olabilecek birtakım suçtan dolayı hüküm giyen bireyler, verilen cezası infaz kurumunda tamamlamış olanlar, cezası ertelenenler, koşullu bir şekilde serbest bırakılanlar, özel kanunlarda yer alan bazı şartlardan dolayı iş olanağı olmayan ya da ömür boyu kamu hizmetinden yasaklı olan bu durumunu Cumhuriyet Başsavcılığından alacak olduğu Tahliye Edilen Hükümlüye Ait Durum Bildirim Formu ile durumlarını kanıtladıkları zaman eski hükümlü sayılacak ve aynı zamanda kanunlarda belirlenen hükümlerden yararlanacaktır.

İŞKUR İş İlanları İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.