Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İŞKUR Profil Oluşturma

Günümüzde çeşitli üniversitelerin bölümlerinden mezun olan gençler iş aradıkları zaman devletin sunmuş olduğu imkanlardan yararlanır. Devletin gençler, daha doğrusu tüm iş arayanlar için faaliyete geçirdiği İŞKUR, iş aramanın ilk adımı olmaktadır. İŞKUR profil oluşturma sistemi ile iş başvurularınızı kendiniz yapabilirsiniz. İş arayan bireylerin İŞKUR hizmetlerinden yararlanması için kuruma üye olması ya da kurumdaki gerekli birimlere başvurarak kaydolma zorunluluğu bulunur. İŞKUR’un başarılı bir eşleştirme sistemi bulunduğu için hem açık iş hem de iş arayan birey hakkında tam, eksiksiz ve aynı zamanda doğru bilgilerin personele iletilmesi gerekir. İŞKUR profil oluşturma  sisteminden kolayca yararlanabilirsiniz. Bu nedenle iş arayan bireylerin internet üzerinden ya da İŞKUR’da görev yapan personel ile kayıt yaptıracakları için, kendileri hakkında bilginin tam, eksiksiz ve doğru olması, bireyin kendisine uygun bir işe yerleştirilmesinde çok önemli bir faktör olmaktadır.

İŞKUR’a iş bulmak için başvuran bireylerin ya internet üzerinden ya da Kuruma’a giderek bizzat kayıt yaptırmaları gerekir. İŞKUR profil oluşturma sistemi ile aradığınız işi kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. İŞKUR’a kayıt olmak için ise birtakım şartlar aranır. Mesela, iş arayan bireylerin İŞKUR’a kayıt yaptırabilmeleri için on dört yaşını mutlaka doldurmuş olmaları gerekir. İŞKUR’a erkek adayların kayıt yaptıracağı sırada fiilen askerlik görevinde bulunmuyor olması gerekir. İŞKUR profil oluşturma  sistemine kayıt olarak daha kolay bir şekilde iş bulabilirsiniz. Sizin için tanınan İŞKUR profil oluşturma imkanı ile internet üzerinden iş bulmanız çok daha hızlı bir şekilde olmaktadır. İş arayan bireylerin uygun işlere yerleştirilmesinde, kişinin vermiş olduğu beyan göz önünde bulundurulur. İş arayan bireylerin kişisel bilgilerini yanlış ya da eksik vermesi durumunda İŞKUR herhangi bir sorumluluk kabul etmez. İŞKUR profil oluşturma sisteminde yararlanırken kişisel bilgilerinizi mutlaka doğru ve eksiksiz vermeniz gerekir. Yanlış bilginin verilmesi aynı zamanda size uygun olmayan bir meslek dalına yerleştirilmeniz anlamına gelir. Bu durumda size bulunan iş uzun süreli olmaz.

İŞKUR Profil Oluşturma Nasıl Yapılır?

İŞKUR’a kayıt yaptırmak isteyen bazı bireylerin doğuştan ya da sonradan, bedensel, zihinsel, ruhsal ya da duyusal olarak engelli durumu varsa ve bu nedenle toplumsal yaşama uyum sağlama, günlük ihtiyaçlarını karşılamada büyük oranda zorluk çekme, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık, destek hizmetlerine ihtiyaç duyan bireylerin, engel durumuna göre tüm vücudunun yaklaşık olarak en az yüzde kırkının kaybedilmiş olması durumunda bunu kanıtlayıcı bir belge ile İŞKUR’a kayıt yaptırmaları gerekir. İŞKUR profil oluşturma  hizmeti ile daha hızlı bir şekilde iş bulma imkanına sahip olursunuz. Vücudunuzda en az yüzde kırk oranında engel durumu varsa, yetkili olan sağlık kuruluşlarından alabileceğiniz sağlık raporu ile kanıtlamanız gerekir. Vücut fonksiyonunun yaklaşık olarak en az yüzde kırkını kaybetmiş olan engelli olan bireyler eğer internet üzerinden İŞKUR’a üye olmak isterlerse, bu kişilerin sağlık kurumundan alınan raporu İŞKUR’a getirerek ya da göndererek onaylatması yasal bir zorunluluktur. Eğer İŞKUR’a onay işlemi yaptırmazlarsa normal statü şeklinde bir işlem uygulanacaktır. Vücudunun yüzde kırkından daha fazlasını kullanamaz halde olan bireylere herhangi bir işte çalışamaz raporu verilirse, bu insanların engelli kaydı yapılmayacaktır. Süreksiz raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalkmış olduğu tarihten itibaren iş arama sistem, tarafından otomatik bir şekilde normale dönüştürülecektir. Eğer bireyler engelliliğinin devam ettiğini kanıtlayan yeni bir rapor getirirse, bu durumda engelli kaybı getirilen rapor doğrultusunda güncellemesi yapılacaktır.

Kasıtlı bir şekilde işlenen herhangi bir suçtan dolayı bir yıl ya da daha fazla bir süre hapis cezası verilen, yani hüküm giyenler ile devlet memuru olmaya engel herhangi bir suçtan dolayı hüküm giyenler, cezasını infaz kurumlarında geçirenler, işlediği suçun cezası ertelenenler ya da koşullu bir şekilde salınanlar, özel kanunlarda açıkça yer alan birtakım şartlardan dolayı istihdam gibi bir hakkı olmayanlar, ömür boyu kamu kuruluşlarında çalışması yasaklı olanlar, bu durumda Cumhuriyet Başsavcılığından alınan Tahliye Edilen Hükümlüye Ait Durum Bildirim Formunu getirenler eksi hükümlü olarak sayılacaktır. İŞKUR un her hizmetinden yararlanabilmeniz için İŞKUR profil oluşturma işlemini yapmanız gerekir. İŞKUR profil oluşturma işlemi için ilk olarak İŞKUR un internet sitesini açmanız gerekir. Yazımızın sonunda yer alan linke tıklayarak çok kısa bir süre içerisinde erişiminiz gerçekleşir. Açılan sayfada yer alan boş alanları kişisel bilgilerinizle doldurarak İŞKUR profil oluşturma işlemini tamamlayabilirsiniz. İŞKUR aracılığı ile istediğiniz işe giriş yapabilmeniz için mutlaka kişisel bilgilerinizin doğru olması gerekir. Eğer on dört yaşını doldurmadıysanız İŞKUR profil oluşturma işlemini yapamazsınız. Doğuştan ya da sonra engelli olan bireyler ise vücudunun yüzde kırkını kullanamaz raporunu İŞKUR a sunmaları gerekir. Eğer İŞKUR profil oluşturma işlemini internet üzerinden yapmak isterseniz alacağınız raporu İŞKUR a bizzat sizin teslim etmeniz gerekir. Herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymiş olan bireylerin internet üzerinden İŞKUR profil oluşturma işlemi için belgelerin bizzat İŞKUR a getirerek, onaylatılması gerekir.

İŞKUR Profili Oluşturmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.