Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İŞKUR Şubeleri

İŞKUR yani Türkiye İş Kurumu, iş ve işçiyi bir araya getirmeyi amaçlayan bir kurumdur. İşverenler ihtiyaçları olan personel sayısını ve niteliklerini iş kurumuna bildirir. Bunun üzerine İŞKUR kendisine başvuruda bulunan uygun adayları işverene yönlendirir. İŞKUR Şubeleri aracılığı ile iş arayan ve işverenler buluşmaktadır. Türkiye İş Kurumu 1946 yılında 4837 sayılı kanun ile “İş ve İşçi Bulma Kurumu” olarak hizmet vermeye başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana birçok vatandaş İŞKUR aracılığı ile iş sahibi olmuştur. İŞKUR’un birçok il ve ilçede şubeleri vardır. İş arayan vatandaşlar İŞKUR şubelerinde iş ve meslek danışmanları ile kendisine uygun iş ilanlarını değerlendirebiliyor. İŞKUR şubelerinde iş bulmanın yanı sıra aktif iş gücü politikaları ile mevcut mesleğiniz için gerekli olan eğitimleri de alabilmeniz mümkün. İŞKUR kapsamında birçok eğitim verilmektedir. TYP ( Toplum Yararına Programlar), işbaşı eğitim programları, iş ve meslek edindirme kursları bu aktif politikalardan. Bunların yanı sıra pasif politikalar aracılığı ile mevcut iş sahibi olan vatandaşların korunması amaçlanmaktadır. Bu programlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve size uygun programa başvuru yapmak için İŞKUR şubelerine gidebilirsiniz.

İŞKUR Şubeleri

İŞKUR’un 81 ilde ve bu illerin ilçelerinde birçok şubesi bulunuyor. İŞKUR şubeleri ve bu şubelerin iletişim bilgilerini İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Küçük şehirler için genellikle bir şube bulunurken nüfusu daha kalabalık olan şehirlerde şube sayısı birden fazladır. Sizde yaşadığınız yerde bulunan İŞKUR şubelerinin iletişim bilgilerine ulaşmak için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlinizde Bulunan İŞKUR Şubelerini Öğrenmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İstanbul İŞKUR Şube Bilgileri

İstanbul nüfus bakımından diğer illere göre daha yoğundur. Bu bakımdan İŞKUR şubelerinin sayısı da fazladır. Sadece il merkezinde 13 şube bulunmaktadır. Bu şubelerin iletişim numaraları ve adres bilgileri yazımızın devamındadır. İstanbul dışında başka bir şehir için İŞKUR şubelerinin bilgilerine ulaşmak için yukarıdaki bağlantı ile sorgulama yapabilirsiniz.


BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.