Sorgulamalar artık tek çatı altında!

İŞLETME DURUM SORGULAMA

Bu yazımızda sizlere işletme durum sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. İnternetin hızla gelişmesi birçok alanda insanlara kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıklar sayesinde insanlar zamanlarından büyük oranda tasarruf sağlamaktadırlar. Devlet gelişen internet teknolojisine duyarsız kalmayarak vatandaşa hizmet sunmaktadır. Bu sayede kurum ve kuruluşlar hizmeti internet aracılığı ile vatandaşın ayağına götürmektedir. Böylelikle insanlar internet üzerinden sorgulama işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedirler. İşletme durumu sorgulama işlemi de bunlardan sadece birisidir. Bu sorgulama işlemi E-Devlet sitesi üzerinden yapılmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubelerinden 2 TL karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi de aldıktan sonra yazımızın devamından sizlere paylaşacağımız bilgiler sonucunda işletme durumu sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

İşletme Durum Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır ?

İşletme durum sorgulama işlemini devlete ait olan resmi internet sitesinden yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine gitmeniz gerekmektedir. Bağlantı adresine tıklamanız durumunda açılan ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ tıklanmalıdır.

Adsız

Ardından karşımıza çıkan sayfada bizden istenilen T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresinin doğru bir şekilde yazılması gerekmektedir.

Adsız

İstenilen yerler doldurulduktan sonra yapılması gereken ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna tıklanmalıdır.

Adsız

Sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler ışığında, tüm gerçekleştirilen adımlardan sonra işletme durum sorgulama işleminizi başarı ile yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra işletme durumu ile ilgili tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

İşletme Durum Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.