Sorgulamalar artık tek çatı altında!

K BELGESİ SORGULAMA

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok işlemimizi internet üzerinden yapabiliyoruz. Birçok kurum ve kuruluş bu alanda hizmet vermeye başladı. Bu gibi devlet kurum ve kuruluşlarını tek bir site üzerinde toplayan E-Devlet sistemi ise bu alanda hizmet veriyor. E-Devlet sisteminden işlem yapabilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet şifresini ise PTT şubelerinden 2 TL ücret karşılığında edinebilirsiniz. E-Devlet sisteminde hizmet veren kurumlardan bir tanesi de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’dır. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinden ise K belgesi sorgulama işleminizi yapabiliriz. Yazının devamında verdiğimiz bilgileri takip ederek K belgesini sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

K Belgesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

K belgesi sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak yapmanız gereken işlem yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklamaktır. Vermiş olduğumuz link sizi ilgili sayfaya yönlendirecektir. Açılan sayfada ise sizden kimlik doğrulama işlemi yapmanız istenecektir. Bunun için kimliğimi şimdi doğrula adlı linke tıklayınız.
ddd

Bu linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada sizden TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. Kimlik doğrulama işlemini ve sorgulama işleminizi tamamlayabilmek için TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmek zorundasınız. Bu bilgileri girerek kimlik doğrulama işleminizi tamamlayınız. Ardından son işlem olarak sisteme giriş yap adlı butona tıklayınız. Bu şekilde sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
xx

K Belgesi Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.