Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KAMUDA MEMUR ALIMI SORGULAMA

Artan işsizlik oranlarına karşılık devlet, senenin belirli dönemlerinde yine devlet bünyesinde istihdam sağlamaktadır. Bu istihdam türünden devlet belirli nitelikler aramaktadır. Bu nitelikler sayfanın en altında paylaşacağımız linkte, İŞKUR’un resmi web sayfasına bakılarak öğrenilebilinir. İŞKUR’un resmi web sayfasına baktığımızda kamu bünyesinde çalışacak sözleşmeli ya da kadrolu memur statüsünde personel alımı ilanlarını görmekteyiz. Aşağıda daha detaylı anlatacağımız yazıda kamuda memur alımı sorgulama nasıl yapılır sorusuna cevap olacaktır.

Kamuda Memur Alımı Sorgulama Nasıl Yapılır?

İŞKUR’un resmi web sayfasını ziyaret ettiğimizde iş arayan, işveren, özel istihdam büroları gibi alt başlıklar görmekteyiz. Eğer iş arayan ya da işveren kısımlarına giriş yapmak istiyorsak öncelikle üye olmak gerekiyor. İlgili alanı tıklayarak üyelik başvuru formunu doldurup üye olabiliriz. Zaten var olan bir üyeliğiniz varsa kullanıcı adı ve parolanızı girerek istediğiniz bölüme giriş yapabilirsiniz. Ancak kamuda memur alımını sorgulamak için üyelik girişine gerek yoktur.

Kamuda memur sorgulama yapmak için ilk olarak, İŞKUR’un resmi web sayfasını ziyaret ederek aşağıda okla gösterilen yazıya tıklamanız gerekmektedir.

AdsızKamu memur alımı yazısına tıkladığımız da açılan sayfada aşağıdaki resimde olduğu gibi İŞKUR’un kamuda memur alımı için paylaştığı ilanları, başvuru zamanını ve koşullarını görmekteyiz. İstenilen kurumun dosyasını bilgisayarınıza indirerek gerekli açıklamaları görerek kamuda memur alımı sorgulaması yapmış olursunuz.

Adsız1

Kamuda Memur Alımı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.