Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KARGO TAKİBİ

Bu yazımızda siz değerli okurlarımıza birçok firma için kargo takibi işlemini nasıl yapacağınızı anlattık. Bir yerden başka bir yere gönderdiğiniz kargoları artık takip etmeniz mümkündür. Bu işlem için herhangi bir şifreye vb. duruma da gerek yoktur. Oldukça basit bir işlemle kargo takip işleminizi hemen yapabilirsiniz.

Sizlerin yapması gereken tek şey aşağıda vermiş olduğumuz adımları uygulamaktır. Üstelik bu adımların hemen altında da resimlerini bulabilirsiniz. Şimdi kargo takip işlemi nasıl yapılır bakalım.

Yurtiçi Kargo Takibi Nasıl Yapılır ?

 • Öncelikle aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız.
 • Daha sonra ise ulaştığınız sayfada yurtiçi sorgulama mı yoksa yurtdışı sorgulama mı yapmak istediğinizi seçiniz. Daha sonra da gönderi no bilgisini giriniz.

1

 • Hemen ardından da gönderi sorgulama yerine tıklayalım. Böylece sayfanın hemen altında gönderimizin ne durumda olduğunu göreceğiz ve kargo takip işlemini başarıyla tamamlamış olacağız.

2

Yurtiçi Kargo Takibi İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır ?

 • Öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
 • Daha sonra ise açılan sayfada gönderimizin barkod numarasını ve orada görmüş olduğumuz güvenlik kodunu girelim.

3

 • Bu işlemlerin hemen ardından ise altta bulunan “sorgula” butonuna tıklayalım. Böylece PTT kargo takip işlemini tamamlamış olduk.PTT kargo isimle sorgulama hizmeti bulunmamaktadır. PTT kargo takip telefon ile

4

PTT Kargo Takibi İşlem Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Aras Kargo Takibi Nasıl Yapılır ?

 • Aras kargo takip işlemi için ilk olarak aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayalım.

5

 • Daha sonra ise açılan sayfada kargo takip numaramızı yazalım.
 • Son olarak ise “sorgula” yazan butona tıklayalım. Böylece Aras kargo takip işlemini başarıyla tamamladık.

6

Aras Kargo Takip Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Sürat Kargo Takibi Nasıl Yapılır ?

 • Sürat kargo takip yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantı adresine tıklayalım.
 • Daha sonra ise açılan sayfa da evrak takip numaramızı yazalım. Daha sonra da güvenlik kodunu yazalım.

7

 • Son işlem olarak sorgula yazan butona tıklayalım. Böylece sürat kargo sorgulama işlemini tamamlamış olduk.

8

Sürat Kargo Takip işlem sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

MNG Kargo Takibi

Kargo takip işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. Kargo takip iletişim ile kargonuzun nerde olduğunu internet üzerinden görebilirsiniz.MNG kargo ürün takibi işleminiz için MNG kargo resmi sitesine girmelisiniz. MNG kargo resmi sitesi üzerinden yürütülen MNG kargo takibi işlemi için sizden talep edilen bir bilgi olacaktır.Sizden talep edilen bilgi sipariş numarası olacaktır. MNG kargo resmi sayfasında göreceğiniz MNG kargo takibi işlemine tıkladığınızda karşınıza çıkan aşağıdaki görseldeki gibi bir ekranda ilgili kısma sipariş numarası girmeniz gerekmektedir.

mng

Yukarıdaki görselde görmüş olduğunuz gibi Sipariş Numarası yazan yerdeki boşluğa sipariş numaranızı girerek ARA butonuna basmalısınız. Anlatmış olduğumuz işlemleri tamamladığınızda MNG kargo takibi işleminiz tamamlanmış olacaktır.

UPS Kargo Takibi

Kargo takibinizi internet üzerinden yapabilir,kargonuzun nerde olduğunu görebilirsiniz. Kargo takip numarası ile kargonuzun yerinizi tespit etmeniz mümkündür.UPS kargo takibinizi yapabilmeniz için öncelikle UPS kargo resmi sitesine giriş yapmalısınız. UPS kargo resmi sitesine ulaşmak için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Karşınıza açılacak olan sayfada sizden Gönderi Takibi başlığı altında kargo takip numaranız istenecektir. Aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Yurtiçi ya da yurtdışı seçeneklerinden birini seçerek kutucuğa takip numaranızı yazmalısınız.Kargo takip yurtiçi için ise ilk kutucuğa,eğer kargo takip yurtdışı ise ikinci kutucuğa takip numaranızı yazmalısınız.

UPS Kargo Takibi İçin TIKLAYINIZ!

Kargo Takip No

Kargo takip numarası; internet üzerinden kargonuzu takip etmenizi sağlamaktadır. Kargo takip no ile kargonuzun nerede olduğunu görmeniz mümkündür.Kargo takip no öğrenme işlemi kargonuzu verdiğiniz zaman olmalıdır. Kargonuzu verdiğiniz kargo şirketinden kargo takip numaranızı öğrenebilirsiniz.Kargo takip no bir diğer ismi ile kargo takip kodu, kargo takibi için gerekli olan tek numara olacaktır.

Kargo takibinizi yapabilmeniz için kargonuzun teslimatını yapacak olan şirketin resmi internet sitesine girmelisiniz. Resmi sitede kargo takip no ile sorgulama işleminiz için kargo takip ekranına ulaşmalısınız. Kargo takip ekranında sizden kargo takip numarası istenecektir. Kargo takip numaranızı ilgili boşluğa girdikten sonra kargo takip sorgulama işleminiz tamamlanacaktır.

Yurt Dışı Kargo Takip

Kargo takip işleminizi internet üzerinden yapmanız mümkündür. Kargonuzu emanet ettiğiniz şirketin resmi sitesi üzerinden kargonuzun ulaşıp ulaşmadığını,nerde olduğunu öğrenmeniz mümkündür. Aynı zamanda size gelecek olan kargonun da yerini görmeniz mümkündür. Kargo takip işlemi kargo şirketlerinin internet sitesi üzerinden yapılır. Kargo takip işlemi için kargonuzun takip numarasını bilmeniz gerekmektedir. Kargo takip numaranız kargonuzu emanet ettiğiniz şirket tarafından size söylenecektir.

Yurtiçi kargolarınızı takip edebildiğiniz gibi yurt dışı kargo takibi de yapabilirsiniz. Yurt dışı kargo takibiniz için de yine aynı şekilde kargonuzun bulunduğu şirketin internet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Kargo takip işleminiz için emanet ettiğiniz kargonun şirketinin resmi internet sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet sayfası üzerinden kargo takibi ile ilgili kısma tıklamalısınız. Karşınıza kargo takibi için bir ekran açılacaktır. Açılan ekranda sizden takip numarası istenecektir. Takip numaranızın için ayrılmış iki kısım olacaktır. Yurtiçi kargo takibi ve yurt dışı kargo takibi için iki ayrı kutucuktan yurt dışı kargo takibi yazan kısma takip numaranızı girmeniz gerekmektedir. Takip numaranızı girdikten sonra kargo takibi işleminizi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.