Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KASKO SORGULAMA

Günlük hayatımızda hedeflemiş olduğumuz yaşam tarzı araç, ev, ofis vb. maddi mülklere sahip olup gelecekte kendimiz ve ailemiz için yatırım oluşturabilmekteyiz. Bu mülkleri elde etmek adına birçok maddi manevi fedakarlıktan kaçınmadığımız bir gerçektir. Varlıklarımızı korumak da yaşantımızda amaçlarımız arasında yer almaktadır çünkü bu eşyalar ciddi zorluklarla ve bedellerin ödenmesi sonucunda elde edilmektedir.

Bu mülklerden arabaları ele alırsak; teknolojinin gelişmesiyle birlikte yeni nesil araçların hepsi hız konusunda oldukça kontrol edilemez hale gelmiştir, sayılarının oldukça fazla olmasıyla birlikte olumlu yönleri kadar olası kaza ihtimallerinin artmasına da neden olmuştur. Bu tür durumlardan araç sahiplerinin en az şekilde maddi zarar ile kurtulması ve verdiği paraların bir nevi korunması için değişik kalkanlar kullanılmaktadır. Bunlar araç sigortası ve kaskodur. Araç sigortası ülkemizde zorunlu haldedir.

Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası: Her araç sahibinin herhangi olası bir kaza sonunca karşı tarafa bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır ve her araç sahibinin yaptırması zorunludur.

Kasko Nedir: Kasko araç sigortalarından bir tanesidir ve amacı kaskoyu yaptıran kişinin istemi dışında gerçekleşen olası kazalar sonucunda aracın hasara uğraması, yanması, çalınması vb. durumlarda kasko sigortası yaptıran kişiye tazminat ödenmesini sağlayan bir araç güvencedir.

Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kasko sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için sayfaya yönlendirilmiş uzantı noktasına tıklayınız. Sonrasında ulaşacağınız sayfa ekteki resimde gösterilen sayfa olacaktır. Gösterilen kısımlara aracınızın plakasını ve T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde girerek kasko sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kasko Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT şubelerinden alacağınız E-Devlet şifreniz ile bu işlemi yapabilirsiniz. Öncelikle altta verdiğimiz linke tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulamanızı yapınız.

3

Ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girip, sisteme giriş yapınız. Karşınıza gelen sayfadan kasko poliçe sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Kasko Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.