Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KAYIP ÇOCUK SORGULAMA

Teknolojinin gelişimi ile birlikte internetin  hayatımızdaki yeri her geçen gün daha da artmaktadır. Dolayısıyla pek çok kurum işlemlerini internet üzerinden kullanıcılarına yapabilmesi için olanak sağlanmıştır.İnternet üzerinden işlemlerimizi yapabilmemiz bize oldukça zaman kazandırmaktadır. Eskiden kurumları ziyaret ederek yaptığımız işlemleri artık internet üzerinden oldukça kısa zamanlarda yapabilmemiz mümkündür. İnternet üzerinden bilgi edinme, arama, sorgulama hatta fatura ödeme işlemlerini de yapabiliriz. İnternet üzerinden yaptığımız işlemler için bazen kimlik bilgilerimiz bazen ise kredi kartı bilgilerimiz gerekebilir. Güvendiğimiz kurumların resmi internet sayfaları ile bilgilerimizi paylaşmamızda bir sakınca olmadığı gibi bazı siteler bu konuda güvenli olmayabilir. İnternet üzerinden yapılan dolandırıcılıkların arttığı son zamanlarda bilgilerimizi paylaştığımız sitelerden emin olmamız gerekmektedir.

Farklı türden birçok işlemlerin online şekilde yapılmasına ortam hazırlayan kurumlardan biri de Emniyet Genel Müdürlüğü’dür. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafınca resmi sitesi üzerinden yapılan işlemlerden biri de kayıp çocuk sorgulama işlemidir. İnternet üzerine taşınan bu işlem ile kayıp çocukların bulunması amaçlanmıştır. Hepimizin bildiği gibi son zamanlarda suç oranları artmıştır.Ülkemizdeki en önemli suçlardan biri de çocuk kaçırma vakalarıdır. Bu nedenle kayıp çocuk vakası olduğu durumda çocuğun ailesi oldukça fazla panik yapmaktadır.Her geçen gün artan kayıp çocuk vakaları zaman zaman acı sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Böyle bir durumda daha erken harekete geçilebilmesi için oluşturulmuş bir sistem bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde çocuk kayıplarından olumlu sonuçlar alınması amaçlanmıştır.Çocuk kayıplarının Emniyet Müdürlüğü’ne bildirileceği zaman kaybolan çocuğun fotoğrafı, T.C. kimlik numarası ve adı soyadı ile ihbar yapılmaktadır. Kayıp çocuk sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında sizlerle paylaşacağız. Kayıp çocuk sorgulama işleminin internet üzerinden nasıl yapıldığını öğrenmek için yazımızın tamamını okumanız gerekmektedir.

Kayıp Çocuk Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kayıp çocuk sorgulama işlemi Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden internet aracılığı ile anında gerçekleştirilebilmektedir. Kayıpların her dakika biraz daha artması ile kayıp ihbarında bulunanların bilgileri sisteme kayıt edilmektedir. Sistemdeki bilgilerden yararlanarak kayıp şahıs sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Sorgulama işleminiz için öncelikle yazımızın sonunda paylaşacağımız bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfadan kayıp çocuk sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kayıp çocuk sorgulama işlemi üç farklı yöntemle yapmak mümkün olup üç seçenekten birini seçiniz.Kayıp çocuk sorgulama işlemi için seçenekler, ilk olarak T.C. kimlik no ile ara, ikinci olarak ad soyad ile ara ve son olarak da yaş ve cinsiyet ile ara seçenekleridir.Bu seçeneklerden bir tanesini seçerek sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.kayıp çocuk 1 İlk yöntem olarak T.C. kimlik no ile ara seçeneğini seçtiğinizi düşünürsek T.C. kimlik numarasını ilgili kutucuğa giriniz ve ardından “Ara” butonuna tıklayınız. kayıp çocuk 2İkinci seçenek olarak ise ad ve soyad girişlerini yapmanız istenmektedir ve ad soyad bilgi girişinizi yaptığınızda sonrasında yine “Ara” butonuna tıklamanız gerekecektir.kayıp çocuk 3 Son seçeneği gerçekleştirmek isterseniz eğer sizden yaş ve cinsiyet bilgileri istenmektedir.Yaş ve cinsiyet ile ilgili bilgilerinizi ilgili yerlere girmeniz gerekmektedir ve girdikten sonra “Ara” butonuna tıklayınız. kayıp çocuk 4

Bu üç farklı yöntem bu şekilde yapılmaktadır. Bu yöntemlerden birini uyguladığınız takdirde kayıp çocuğu sorgulama işlemi tamamlanmış olur.

Kayıp Çocuk Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.