KAYIP ÇOCUK SORGULAMA | Sorgulamalar artık tek çatı altında!

KAYIP ÇOCUK SORGULAMA


İnternetin hayatımızdaki yeri her geçen gün daha da artmaktadır. Dolayısıyla pek çok kurum işlemlerini internet üzerinden kullanıcılarına yapabilmesi için olanak sağlanmıştır. Farklı türden birçok işlemlerin online şekilde yapılmasına ortam hazırlayan kurumlardan biri de Emniyet Genel Müdürlüğü’dür. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı tarafınca resmi sitesi üzerinden yapılan işlemlerden biri de kayıp çocuk sorgulama işlemidir. İnternet üzerine taşınan bu işlem ile kayıp çocukların bulunması amaçlanmıştır. Her geçen gün artan kayıp çocuk vakaları zaman zaman acı sonuçlar ortaya çıkartmaktadır. Böyle bir durumda daha erken harekete geçilebilmesi için bu sistem kullanılabilir. Çocuk kayıplarının Emniyet Müdürlüğü’ne bildirileceği zaman kaybolan çocuğun fotoğrafı, T.C. kimlik numarası ve adı soyadı ile ihbar yapılmaktadır. Kayıp çocuk sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgiyi yazının devamında sizlerle paylaşacağız.

Kayıp Çocuk Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kayıp çocuk sorgulama işlemi Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesi üzerinden internet aracılığı ile anında gerçekleştirilebilmektedir. Kayıpların her dakika biraz daha artması ile kayıp ihbarında bulunanların bilgileri sisteme kayıt edilmektedir. Kayıp şahıs sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Sorgulama işleminiz için öncelikle yazımızın sonunda paylaşacağımız bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfadan kayıp çocuk sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Kayıp çocuk sorgulama işlemi üç farklı yöntemle yapmak mümkün olup üç seçenekten birini seçiniz.kayıp çocuk 1 İlk yöntem olarak T.C. kimlik numarasını ilgili kutucuğa giriniz ve ardından “Ara” butonuna tıklayınız. kayıp çocuk 2İkinci seçenek olarak ad ve soyad girişlerini yapmanız istenmektedir ve sonrasında yine “Ara” butonuna tıklayınız.kayıp çocuk 3 Son seçeneği gerçekleştirmek isterseniz eğer yaş ve cinsiyet ilgili yerlere girmeniz gerekmektedir ve girdikten sonra “Ara” butonuna tıklayınız. kayıp çocuk 4

Bu üç farklı yöntem bu şekilde yapılmaktadır. Bu yöntemlerden birini uyguladığınız takdirde kayıp çocuğu sorgulama işlemi tamamlanmış olur.

Kayıp Çocuk Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış!

BİR YORUM YAZIN

 

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.